Přímý přenos z Hradce Králové.
Připravil Josef Harvan.

Přímý přenos z leteckého dne českého vojenského letectva CIAF se už tradičně objevuje na obrazovce každý rok v září. Jde o největší akci v níž se veřejnosti prezentuje Armáda České republiky a její letectvo. Součástí leteckého dne jsou vystoupení desítek vojenských letounů z evropských zemí i Spojených států amerických. Letošní přehlídky se účastní pět zahraničních vojenských akrobatických týmu. Vedle nich se objeví i zajímavé letouny celkem ze čtrnácti zemí.

V bohatém programu diváci uvidí i exhibice letounů L-29 Delfín, L-159 ALCA, Mi-24, Lockheed F-16, V 3 A Sokol, Zlín Z-242, Mirage 2000 C, JAS 39 Gripen, francouzskou skupinu Patrouille de France, polskou skupinu na letounech Orlík, slovenské Biele Albatrosy, španělskou skupinu Patrulla Aqila i britské Red Arrows.

Vzhledem k nabídce vojenského leteckého dne jsme se rozhodli připravit přenos tak, aby divák mohl vidět vše atraktivní, co se na letecké show objevilo, i za cenu toho, že některá vystoupení budou zkrácena pro zvýšení jejich působivosti a zbavena momentu, kdy jsou letadla mimo dosah diváků. Prezentace pak bude celkově dynamičtější a divákům u televize poskytne zážitek, který by jako přímí účastníci mít nemohli.

Napište nám