Cesta z maličkého kurtu ve Fulneku až na trávník Wimbledonu. Vítězství i porážky tenistky Petry Kvitové v dokumentu Milana Šímy

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Že je Petra Kvitová vítězkou Wimbledonu a že ve Fed Cupu obhájila s českým týmem titul, to snad ví každý sportovní fanoušek.

Ale že donedávna s rodiči nebyli na žádné dovolené, protože o prázdninách ve Škodovce 120 objížděli okolní turnaje, to už každý neví. Petra bydlela v mrňavém paneláčku, kde maminka úřednice a tatínek učitel opatrují všechny její poháry a diplomy. Režisér Milan Šíma s kamerou sledoval Petru po celou jednu sezónu. Od turnaje French Open až po slavné pražské finále Fed Cupu. Získal unikátní záběry ze zápasů, ze zákulisí světového tenisu i z tréninkové přípravy. Získal názory Ivana Lendla, Heleny Sukové, Jany Novotné, Martiny Navrátilové, tenisového experta Zdeňka Žofky. A získal také záběry malé Petřičky, jak si hází tenisákem, protože raketu ještě neudržela. Hlavní slovo mají v dokumentu rodiče. A Petra. Hvězda bez hvězdých manýrů, taková „obyčejná holka“ z Fulneku, jejíž jméno je navěky vyryté na slavné zlaté míse.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 ST
ŽánrDokument