Musela dojít až na konec světa, aby našla sama sebe. Australské milostné drama, odehrávající se na pozadí nádherných a nebezpečných exotických ostrovů.
Hrají: M. Stangeová, R. Sewell, M. Donovan, J. Howard, M. Cullen a další. Režie Bill Bennett.

Dnes možná již nejsou na světě žádná neprobádaná, civilizací nedotčená místa. Ve třicátých letech minulého století tomu ovšem bylo jinak. Nadšenci všeho druhu - dobrodruzi, vědci, zlatokopové - měli ještě dost šancí objevit končiny, v nichž jako by se čas zastavil. Patřily k nim i Trobriandské ostrovy v Papui Nové Guineji, přezdívané ostrovy lásky, které se měly na rok stát domovem mladé antropoložky Evelyn a jejího manžela. Evelyn samozřejmě tušila, co ji tady čeká. Přesto však byla zaskočena drsnou, podmanivou krásou té zvláštní, panenské a nebezpečné země i jejích obyvatel. A ještě něco ji zaskočilo. Změna, která se tu udála s jejím manželem. Anebo se, aniž si to uvědomovala, změnila i ona sama?

Tvůrci filmu se snažili na pozadí velkého milostného příběhu zachytit dnes již mizející svět těchto exotických ostrovů a jejich obyvatel, jejich tradice, zvyky a rituály. Proto jim také místní úřady povolily natáčení, takže se stali vůbec prvním štábem, který měl možnost v těchto končinách filmovat. Pracovní podmínky tu byly pro všechny zúčastněné samozřejmě neuvěřitelně drsné, o to autentičtěji ovšem film, oceněný řadou australských i mezinárodních cen, působí...

Napište nám