Jeho duše patřila králi a hudbě. Francouzská historická freska o době Ludvíka XIV. a jeho dvorním skladateli Lullym (2000).
Hrají: B. Magimel, B. Terral, T. Karyo, C. Emmanuelleová, C. Boisová a další. Režie Gérard Corbiau

Král tančí je výpravný historický snímek inspirovaný knihou Philippa Beaussanta Lully aneb Hudebník Slunce, který líčí životní osudy dvorního skladatele Ludvíka XIV. – Jeana-Baptista Lullyho (1632–1687). Ctižádostivý Ital se touží stát nejen Francouzem, ale i nejbližším přítelem krále. Skládá pro něho, spolupodílí se na přípravě alegorických baletních kreací. Vše pro krále! – zní jeho duší. Ale přátelství nemůže být naplněno, oba muži jsou na to příliš ambiciózní a oba usilují ve svém teritoriu o absolutní moc. Lully se na čas spojí s dvorním dramatikem Molierem, kterého však zrazuje, když Moliere upadne do nemilosti.

Král tančí je velkolepá freska, která ukazuje „krále Slunce“ a jeho kreace v nádherných bohatých kostýmech, při nichž zní strhující Lullyho hudba a to vše za účasti vynikajících herců – Benoit Magimel jako Ludvík XIV., Tchéky Karyo jako Moliere a Boris Terral v roli Lullyho. Film dovoluje pocítit ducha doby, ve které Ludvík XIV. ukázal na místo, kde se rozhodl postavit Versailles.

Hrají: B. Magimel, B. Terral, T. Karyo, C. Emmanuelleová, C. Boisová a další. Režie Gérard Corbiau

Napište nám