Jedna žena, čtyři synové, tři manželé. Kdo by se odvážil říci, že láska je jednoduchá záležitost? Brazilský film, oceněný na MFF v Karlových Varech za ženský herecký výkon. Hraji: R. Caséová, L. Duarte, S. Garcia, L. C. Vasconcelos a další.
Režie Andrucha Waddington.

V zapadlé vesničce na zapomenutém brazilském severovýchodě si neprovdaná Darlene pořídila dítě. Je celkem jedno s kým, na starost o něj zůstala stejně sama. Ještě než se děcko narodí, vezme osla, svatební věneček a vydá se hledat ženicha. Marně. Po pěti letech se vrací se synem a stále sama. Není už nejmladší, ale má něco, čím muže přitahuje. Když ji však starý Osias požádá o ruku, neodmítne. Tak začíná podivuhodný příběh jedné ženy, tří mužů a jejich vzájemného soužití uprostřed pusté divočiny.

Film Já, ty, oni znamenal pro režiséra a producenta Andruchu Waddingtona, držitele mnoha ocenění za reklamní a videoklipovou tvorbu, průlom do žánru celovečerního filmu. Nejen díky atraktivnímu příběhu, který byl inspirován skutečností, ale především za obrazově poutavé, téměř dokumentárně ukázněné a přitom dramatické vyprávění získal film řadu domácích i zahraničních ocenění, téměř ve všech kategoriích. Za všechny např. Zvláštní uznání na MFF v Cannes a Cenu za ženský herecký výkon pro Reginu Caséovou na MFF Karlovy Vary a na Latinskoamerickém FF v Limě.

Napište nám