Archiv chatů:

režisér

Filip Remunda

V dalším filmu z cyklu Český žurnál se Filip Remunda vydal na Ukrajinu, s níž ho pojí příbuzenské, přátelské a pracovní vztahy. Jak se ho tamní události dotkly?

V pátek 4. prosince 2015


V další části Českého žurnálu se Tomáš Kratochvíl zaměřil na ubytovny. Své síly spojil s Ivanou Čonkovou, která vám bude odpovídat v našem chatu.

V pátek 27. listopadu 2015


režisér

Vít Klusák

Matrix AB se věnuje fenoménu Andreje Babiše. Ptejte se Víta Klusáka, režiséra dalšího filmu z cyklu Český žurnál, v našem chatu!

V pátek 20. listopadu 2015


režisérka

Erika Hníková

Do zákulisí porodnice v pražské vinohradské nemocnici nahlíží dokument Eriky Hníkové. Ptejte se režisérky filmu Pět zrození v našem chatu!

V pátek 13. listopadu 2015


dokumentarista

Filip Remunda

Závěrečný snímek tohoto ročníku Českého žurnálu pojednává o fenoménu českých turistů v Chorvatsku. Na Obnažený národ se ptejte přímo autora – dokumentaristy Filipa Remundy.

Ve čtvrtek 15. května 2014


dokumentarista

Karel Žalud

Další dokument z cyklu Český žurnál se věnuje vzrušené atmosféře kolem ostravského dolu Paskov. Ptejte se tvůrce filmu, dokumentaristy Karla Žaluda.

V pátek 9. května 2014


režisér, producent, dramaturg a scenárista

Ivo Bystřičan

Další dokument z cyklu Český žurnál na případu pražské Opencard zkoumá, proč selhává česká byrokracie v řešení složitých systémů, a pátrá po fungování mechanismu, který umožňuje korupci. Tvůrce dokumentu Iva Bystřičana se můžete ptát v našem on-line chatu!

V pátek 2. května 2014


dokumentarista

Tomáš Kratochvíl

Film Gadžo je pokusem mladého dokumentaristy začlenit se do komunity tzv. nepřizpůsobivých občanů. Vy nyní máte příležitost zeptat se na vše, co v dokumentu nezaznělo.

Ve čtvrtek 24. dubna 2014


dokumentarista

Vít Klusák

Dokumentární film Dělníci bulváru proniká do světa českých celebrit a novinářů. Jaké bylo pohybovat se mezi žurnalisty, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnášejí současně? Ptát se můžete autora dokumentu Víta Klusáka!

Ve čtvrtek 17. dubna 2014


Poslední film Českého žurnálu mapuje události kolem Romana Smetany, řidiče MHD, který svou mediální slávu začal tak nevinně – přimaloval na plakátech politikům tykadla. I tentokrát budete mít příležitost v obvyklém čase vyzpovídat tvůrce dokumentu Víta Klusáka a Filipa Remundu.

V pondělí 15. dubna 2013