Na osobním příběhu a zkušenosti s exekučním řízením seznamuje autorka A. Culková s exekučními praktikami v Česku a v příkladech ze zahraničí se snaží české legislativě naznačit cestu z bludného kruhu. Další díl nové řady cyklu autorských dokumentů o nejzajímavějších společenských fenoménech minulého roku

Exekutoři slaví u nás 15 let své existence. Skoro milion lidí je v exekuci. Je to důkaz toho, že exekutoři efektivně pracují nebo by nás to číslo mělo spíš děsit? Jak je možné, že tak obrovské množství lidí skončilo se zablokovanými účty? Kde je problém a koho se týká? Je na vině neschopnost odložit svou spotřebu a dostát svých závazků, v systému poskytování úvěrů a nebankovních půjček, v nesmlouvavých zdravotních pojišťovnách, v lajdáctví lidí nebo v samotném systému exekucí. „Jak se ukazuje i systém oddlužení není pro mnohé lidi dostupný a často nepřináší optimální řešení….“ říká režisérka Andrea Culková.

Exekuce – Juraj Podkonický

Exekuce – Juraj Podkonický

Rozhovor s Jurajem Podkonickým, soudním exekutorem, bývalým prezidentem Exekutorské komory ČR a aktivním pokladníkem Světové unie exekutorů.

Exekuce – IT specialista

Exekuce – IT specialista

Rozhovor s IT specialistou, který vytváří kompletní systém pro jednu z největších exekutorských kanceláři.

Tvůrci tohoto dílu

Andrea Culková
dokumentaristka

Andrea Culková


Stopáž64 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD
ŽánrDokument