Dokumentární film ze série Český žurnál přibližuje svět a duševní obzor novinářů, kteří v Čechách vytvářejí obsah bulvárních médií. Režie Vít Klusák

Dokumentární film Víta Klusáka Dělníci bulváru proniká do světa českých celebrit a novinářů. Při práci sleduje především žurnalisty, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnášejí současně. Výsledkem je filmová reflexe, která záměrně není plakátovým odsudkem mediálního světa pomluv, intrik, nevěr a nemocí slavných, ale pozorovatelskou sondou tragikomického fenoménu, který jako jeden z posledních veřejně sdílených zájmů propojuje českou společnost napříč.

„Píšu jen to, co moje čtenáře zajímá. A lidi chtěj jen to, co je zabalený mezi kozy a fotbal. Jsem dělník bulváru a jsem jeden z nejlepších,“ říká Pavel Novotný, šéfredaktor druhého nejčtenějšího bulvárního serveru v Čechách a jeden z protagonistů Klusákova dokumentu.

Tvůrci tohoto dílu

Chat

dokumentarista

Vít Klusák

Dokumentární film Dělníci bulváru proniká do světa českých celebrit a novinářů. Jaké bylo pohybovat se mezi žurnalisty, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnášejí současně? Ptát se můžete autora dokumentu Víta Klusáka!

Ve čtvrtek 17. dubna 2014


Reakce po premiéře

Reakce po premiéře

Kdo je…

Vít Klusák
dokumentarista

Vít Klusák

* 1980


Filip Remunda
dokumentarista

Filip Remunda

* 1973


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST AD HD
ŽánrDokument