Časosběrný dokument o prezidentské kampani a první přímé volbě prezidenta v České republice a jejím konečném výsledku. Režie V. Klusák a F. Remunda

Autorský dokument ze zákulisí přímé volby českého prezidenta zaostřený na souboj Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga. Polemický portrét historické události s komediálními prvky. Předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Miroslava Němcová říká: „Prezidentská volba k uklidnění české politiky nepřispěje. Bude to velký mediální cirkus.“ Tramtadadá?! Má paní Němcová pravdu? Kdo zaplatil kampaň Miloše Zemana? Je Karel Schwarzenberg doopravdy pankáč? Stáhl se kontroverzní lobbista Miroslav Šlouf do ústraní? Poškozuje Karla Schwarzenberga jeho účast v Nečasově vládě? Co všechno musí kandidáti na prezidentský úřad podstoupit, aby se jeden z nich dostal na Hrad? Potřebujeme vůbec prezidenta?

Tvůrci tohoto dílu

Chat

Předposlední film z cyklu Český žurnál je časosběrným dokumentem o první přímé volbě prezidenta v České republice. Na vše, co při natáčení filmu zažili, se můžete v tradičním chatu ptát režisérů Filipa Remundy a Víta Klusáka.

V pondělí 8. dubna 2013


Kdo je…

Vít Klusák
dokumentarista

Vít Klusák

* 1980


Filip Remunda
dokumentarista

Filip Remunda

* 1973


Stopáž52 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrDokument