aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda. Veselá pohádka s písničkami. oceněná Cenou Oty Hofmana na 35. Dětském filmovém a televizním festivalu v Ostrově.
Hrají: J. Pecha, G. Wilhelmová, Z. Slavíková, M. Havelka a další. Hudba P. Ulrych. Kamera J. Nosek. Scénář a režie Z. Kozák.

Celý název pohádky zní Čáry báby Cotkytle aneb Tři zlaté zuby děda Vševěda. Už z toho můžete poznat, že jde o pohádkovou komedii, v níž se setkávají pohádkové postavy a pohádkové motivy, které už někdy z dřívějška známe, ale těžko bychom si dokázali představit jejich nová nečekaná setkání.

Laskavý humor dramatika a v tomto případě scenáristy, textaře a režiséra Zdeňka Kozáka pomáhali převést na televizní obrazovku také výtvarnice Jaroslava Fišerová a skladatel Petr Ulrych, velký podíl na barvitém výsledku má i hlavní kameraman Jakub Nosek. Z herců dostali největší příležitost Gabriela Wilhelmová v titulní roli, Zuzana Slavíková jako její dcera (poloha zcela odlišná od "padákové" moderátorky-dominy, která v době natáčení pohádky o Cotkytli herečku proslavila), Martin Havelka jako holič-její nápadník či Jiří Pecha jako kouzelný stařeček Děd Vševěd.

Pohádka získala na 35. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově Cenu dětského diváka.

Napište nám