Zdánlivě volně improvizovaná komedie o životním a hereckém přátelství i společné touze realizovat dávný filmový sen.
Režie: Marek Najbrt. Scénář: Benjamin Tuček, Robert Geisler, Marek Najbrt. Hrají: Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Marek Daniel, Josef Polášek a další.
Polski film

"To, že hraju sám sebe ještě neznamená, že jsem to já!", říká jedna z postav filmu režiséra Marka Najbrta. Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla zaznamenat své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Splnili si tak dávný sen – natočit společný flm.

Projekt koprodukoval polský koproducent Glowacki, režie se ujal kolega Budař, produkce kolegyně Plodková a mohlo se začít. Počáteční idyla však rychle vzala za své. Snaha natočit Brno v Krakově, Poláškova katolická víra, Danielův dvojník Havlát, Liškova špatná výslovnost a Matonohovy finanční machinace proměnily natáčení v boj o holé přežití uprostřed beskydských kopců.

Film o přátelství a absurditě hereckého života, balancujícího mezi realitou a iluzemi. Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film!

Napište nám