Polski film

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 25  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pavel Liška, Marek Daniel, Josef Polášek, Tomáš Matonoha a Jan Budař v komedii o životním a hereckém přátelství i společné touze realizovat svůj dávný filmový sen. Televizní premiéra koprodukčního snímku ČT. Dále hrají J. Plodková, K. Zawadzka, K. Czeczot, M. Kobierski a další. Scénář: R. Geisler, B. Tuček a M. Najbrt. Kamera M. Holman a J. B. Střítežský. Režie M. Najbrt

To, že hraju sám sebe ještě neznamená, že jsem to já! Říká jedna z postav posledního filmu režiséra Marka Najbrta. Čtyři známí čeští herci, spolužáci z brněnské JAMU, Matonoha, Liška, Daniel a Polášek si splnili dávný sen a rozhodli se natočit společný film.

Projekt koprodukoval polský koproducent Glowacki, režie se ujal kolega Budař, produkce kolegyně Plodková a mohlo se začít. Počáteční idyla však rychle vzala za své. Snaha natočit Brno v Krakově, Poláškova katolická víra, Danielův dvojník Havlát, Liškova špatná výslovnost a Matonohovy finanční machinace proměnily natáčení v boj o holé přežití uprostřed beskydských kopců. Polski film – film o přátelství a absurditě hereckého života, balancujícího mezi realitou a iluzemi.

Kolik rolí hraješ, tolikrát jsi člověkem…

Čtyři známí čeští herci, spolužáci z brněnské JAMU, Matonoha, Liška, Daniel a Polášek si splnili dávný sen a rozhodli se natočit společný film.

Projekt zafinancoval polský koproducent Glowacki, režie se ujal kolega Budař, produkce kolegyně Plod(á)ková a mohlo se začít.

Počáteční idyla však rychle vzala za své. Snaha natočit Brno v Krakowě, Poláškova katolická víra, Danielův dvojník Havlát, Liškova špatná výslovnost a Matonohovy finanční machinace proměnily natáčení v boj o holé přežití uprostřed beskydských kopců.

Polski film – film o přátelství a absurditě hereckého života, balancujícího mezi realitou a iluzemi.

Trailer

» Další videa

Více na portálu ČT24

 • Polski film jako produkt zbytkové touhy být konečně sám sebou

  12. 7. 2012

  Nehraj na nás, že jsi někdo jinej! Zahraj to znovu, jako bys to byl ty! Zahraj to, ať všichni vidí, že jsi! Tohle je film o nich, o hercích, kteří vystoupili ze svých vypůjčených rolí a vstoupili do svých propůjčených životů. Obyčejný příběh jejich (ne)obyčejného bytí, kterým jdou spolu i každý sám za sebe, nepotřebují kostým ani skříňku s líčidly a budka nápovědy je prázdná, protože když někdo neví, co říci, tak prostě mlčí. Ale to se nestává často. Když někoho něco napadne, řekne to, i když je to kravina (což se vzhledem k tomu, že se tu slušně paří, stává poměrně často).

 • Polski film: Chvála spontánního herectví a radostné filmařiny

  4. 7. 2012

  Karlovy Vary - Není těžké jim porozumět a svézt se na jejich uhánějící vlně a bylo by hezké, kdyby jim porozuměla i hlavní porota filmového festivalu, která dnes večer zasedne na slavnostní premiéře ve Velkém sálu Thermalu, kde už je beznadějně vyprodáno. V sobotu večer uvidíme, jak ji Polski film oslovil – a příští týden si na tuhle karlovarskou, festivalovou specialitu (jejímž koproducentem je Česká televize) již můžete zajít do kina. Neměla by vás minout!

 • Polski film jako Brno

  3. 7. 2012

  Karlovy Vary - Nevěděl jsem, jestli hrát, že hraju, nebo hrát, že nehraju, anebo nehrát vůbec. Postesknutí Pavla Lišky se týká filmu, který natočil spolu se třemi spolužáky z JAMU a režisérem Markem Najbrtem. Snímek o přátelství a absurditě hereckého života balancuje mezi realitou a iluzemi. Vždyť Brno v něm natáčí v Krakově.

 • Křištálový glóbus může získat i český Polski film

  5. 6. 2012

  Karlovy Vary – Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech představil seznam soutěžních filmů pro svůj 47. ročník. Jedním z favoritů hlavní soutěže je snímek režiséra Marka Najbrta s názvem Polski film. O Křišťálový glóbus se film utká s 11 konkurenty. Ze čtyř českých filmů v soutěžních sekcích tři vznikly s přispěním České televize - kromě Polského filmu také Poupata a dokument Soukromý vesmír.

 • Polski film odstartovala první klapka

  18. 7. 2011

  Praha – Plánovaná první klapka nového filmu Polski film se mírně opozdila, namísto 9. července padla dnes. Byl tak zahájen výrobní proces česko-polského snímku, který vzniká na základě scénáře čtyř spolužáků z brněnské JAMU, kteří se také objeví na plátně - Tomáše Matonohy, Josefa Poláška, Pavla Lišky a Marka Daniela. Společný film chtěla čtveřice prý udělat už během studií. Režisérem a dalším spoluautorem scénáře je Jan Budař, kterého si čtveřice vybrala pro jeho znalosti reálií a hlavně pro jeho nesporný scenáristický talent.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Kurosan 9. 11. 2015 09:10

  Já myslím že se to podařilo..

  Opavdu mě film rozesmál, pobavil a vyděsil - tak jak to rejža chtěl.. Určitě jsem si od fi…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 110 minut – Rok výroby: 2012 – P  D  ST  AD  HD  *
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady