Některých věcí si všimneme, až když jsme skutečně dospělí. Úsměvný příběh o očistné síle vody a znovunalezeném bratrovi. Čínský film.
Hrají: Zhu Xu, Pu Cunxin, Jiang Wu, Feng Shun, He Bing a další. Režie Zhang Yang.

Po mnoho staletí hrály veřejné lázně v čínské společnosti významnou roli. Byly místem setkávání, místem, kde si byli všichni rovni. Takové ještě jsou starobylé Liuovy lázně v Pekingu, kam se muži chodí vykoupat, popovídat si, vypít čaj nebo zahrát šachy. Jednoho dne sem přijíždí Liuův starší syn, protože se domnívá, že jeho otec zemřel. Přestože vždy považoval otcovo podnikání za zbytečné a marné, začne se postupně cítit zodpovědný jak za lázně, tak za osud svého otce a mladšího retardovaného bratra. Musí však nejprve přehodnotit svůj postoj k životu.

Čínský snímek režiséra Zhanga Yanga z roku 1999 přináší úsměvnou formou zamyšlení nad hodnotami lidského života, nad etikou "nového" a "starého" světa, nad silou a významem tradic, nad volbou člověka mezi kariérou a povinností a vztahem ke své rodině. Film byl oceněn na řadě filmových festivalů, mimo jiné získal Stříbrnou mušli za režii na MFF v San Sebastianu či cenu FIPRESCI v Torontu.

Napište nám