Vlastimil Brodský, od jehož narození brzy uplyne sto let, Stella Zázvorková a Stanislav Zindulka v hlavních rolích filmového příběhu o věčném snílkovi, který se odmítá smířit s údělem stáří a pro kterého je každý den báječnou příležitostí k novému dobrodružství (2001). Dále hrají: O. Vetchý, P. Špalková, S. Stašová, Z. Kabátová a další. Scénář J. Hubač. Kamera M. Štrba. Režie V. Michálek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Tragikomický příběh „mladého pětasedmdesátníka“, věčného snílka a recesisty, který se na rozdíl od své milované a ustarané manželky odmítá smířit s údělem rezignujícího stáří a žije svůj život jako nikdy nekončící výzvu. Spolu se svým věrným kamarádem, kolegou z operety, přenáší divadelní role do každodenního života a plní si tak své nesplněné sny. Vystupuje jako revizor, dobrodinec, horolezec nebo člen Metropolitní opery, který kupuje zámky. Každý den je báječnou příležitostí k prožití nového dobrodružství i bojem s manželkou o bezstarostnost a nezávislost. Každý den vždy znovu dokazuje, co je to umění žít.

Film získal mnohá ocenění, z nichž vyjímáme cenu Český lev, kterou získali za scénář Jiří Hubač a herci Stella Zázvorková, Stanislav Zindulka a především Vlastimil Brodský, od jehož narození 18. prosince uplyne sto let.

* 5. 5. 1932

† 14. 3. 2019


* 15. 12. 1920

† 20. 4. 2002


Stopáž98 minut
Rok výroby 2001
 ST AD HD
ŽánrFilm 15+

Všechny koprodukční filmy České televize