Ztratil jsem postavení, ale nechci ztratit svůj život. Každý má někdy důvod neříct pravdu. Hrají: J. Langmajer, P. Hřebíčková, O. Malý, L. Vaculík, F. Čapka, P. Rímský a další. Scénář M. Zlatníková. Kamera M. Holman. Režie P. Zahrádka

Úspěšný manažer (J. Langmajer) žije svůj příjemný život v luxusu na splátky, s ročními bonusy, služebním autem, golfem a ukázkovou rodinou. Pozice, stabilita a sebeuspokojení. Úspěch jako samozřejmost. Jenže pak z minuty na minutu přijde o práci, o společenskou pozici, o perspektivu, o služební auto i bonusy. Novou práci podle jeho představ mu nikdo není ochoten nabídnout. A s důvěrou sám v sebe a své schopnosti dlouho nevydrží. Z ješitnosti předstírá, že se nic nestalo. Jenže skutečnost jej dostihne, život na splátky je v troskách… Jak hluboko musí člověk padnout, aby si dokázal vážit obyčejných věcí?


Filmy o filmu

O šťastných koncích a tajemném amuletu

O tom, co pro filmaře znamená nemít tři dny před natáčením domluvené lokace, nevyhýbání se šťastným koncům, zvláštním spojení mezi příběhem filmu Druhý dech a místem natáčení i o tom, kolik starostí způsobil amulet na krku Jiřího Langmajera, se dozvíte v dalším rozhovoru s producenty cyklu manželi Vrabelovými.

O šťastných koncích a tajemném amuletu

O šťastných koncích a tajemném amuletu


Režisér Petr Zahrádka o snímku Druhý dech

Režisér Petr Zahrádka o snímku Druhý dech


Stopáž76 minut
Rok výroby 2013
 D ST AD HD
ŽánrFilm