Msta učiteli ze strachu. Každý má někdy důvod neříct pravdu. Hrají: M. Taclík, P. Liška, Z. Piškula, J. Vaši, V. Machuta, V. Hybnerová, T. Medvecká a další. Scénář T. Dusová. Kamera P. Berkovič. Režie P. Zahrádka

Tři třináctiletí kamarádi mají vážné problémy se svým učitelem. Potřebovali by se ho zbavit. Co takhle obvinit ho ze sexuálního obtěžování? To funguje, četli to v novinách. A on si stejně nic jiného nezaslouží. Ani se mu vlastně tolik nestane, jenom ho přeřadí na jinou školu. Je to vlastně napůl jen taková hra. Udělají to, ale něco je špatně. Nějak se to zamotává. Hra jim pomalu začíná přerůstat přes hlavu. Chtěli by to zastavit, ale strach, přístup rodičů a okolí už nedovolí přiznat pravdu. Lavina se dala do pohybu. Najednou místo dětských věcí řeší dospělé záležitosti, na které nejsou ani trochu připraveni.


Filmy o filmu

O ochraně dětí a překračování rozpočtu

O filmu Klukovina, který nabídl neobvyklý úhel pohledu na téma ochrany dětí, Petru Zahrádkovi a jeho nevybíravém vedení náctiletých herců a scénách, kvůli kterým má smysl překročit plánovaný rozpočet, jsme si povídali s producenty Nevinných lží manželi Vrabelovými.

O ochraně dětí a překračování rozpočtu

O ochraně dětí a překračování rozpočtu


Režisér Petr Zahrádka o snímku Klukovina

Režisér Petr Zahrádka o snímku Klukovina


Stopáž74 minut
Rok výroby 2013
 D ST AD HD
ŽánrFilm 15+