Aňa Geislerová v roli ženy, která váhá nad možností mít dítě a bojí se to přiznat svému okolí. Zatímco se její manžel trápí a usilovně hledá způsoby, jak by mohla žena otěhotnět, ona potajmu a s výčitkami polyká antikoncepci. Každý má někdy důvod neříct pravdu. Dále hrají: T. Pavelka, R. Luknár, D. Kolářová, E. Geislerová, V. Konečná, S. Remundová, N. Boudová a další. Kamera M. Cibulka. Scénář a režie A. Nellis

Film zachycuje příběh pětatřicetileté Evy (A. Geislerová), které k dokonalému životu podle obecného mínění chybí pouze jediné – dítě. Jenže Eva se na roli matky necítí, a tak nějak neví přesně proč, zatímco v jejím okolí doslova zuří baby boom a všichni se tváří, že jediným a pravým smyslem života jsou děti. Pod její osobní hladinou odhalujeme příčiny váhání a jejich původ. Eva si ujasňuje své vztahy k matce (D. Kolářová) i k muži (T. Pavelka). Ale především se zaplétá do nového vztahu (R. Luknár), a tato situace bude katalyzátorem, který všechny lži odhalí. Lhaní je strašně vyčerpávající, jak říká Evina terapeutka. A co pravda?


Filmy o filmu

O dokonalém scénáři a nepochopení v Šanghaji

Bez filmu Pod hladinou by možná neexistoval ani cyklus Nevinné lži. Producenti Tereza a Jan Vrabelovi v dalším filmu o filmu vzpomínají na scénář, na kterém se nemuselo měnit ani slovo, těhotenství Alice Nellis i na samotní snímek, který zapůsobil na většinu diváků nepocházejících z Číny.

O dokonalém scénáři a nepochopení v Šanghaji

O dokonalém scénáři a nepochopení v Šanghaji


Režisérka Alice Nellis o snímku Pod hladinou

Režisérka Alice Nellis o snímku Pod hladinou


Stopáž73 minut
Rok výroby 2013
 D ST AD HD
ŽánrFilm 15+