Předchozí díl | Následující díl

Zlínské festivalové minuty

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

Zprávy a zajímavosti z festivalového dění 52. ročníku Zlín Film Festivalu 2012. Moderuje Josef Polášek. Režie P. Ryšavý

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Cenu zlínského festivalu převzal Jiří Lábus i tvůrci vítězných filmů

  1. 6. 2012

  Slavnostním ceremoniálem ve zlínském Kongresovém centru v pátek vyvrcholil dvaapadesátý ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Festivalové ceny na něm převezali tvůrci nejúspěšnějších filmů a také herec Jiří Lábus. Festival však bude pokračovat i další den. Záznam ceremoniálu odvysílá Česká televize na svém druhém programu v sobotu ve 20 hodin.

 • Zlatý střevíček za Smrt superhrdiny. Druhý obuje Slavná pětka

  1. 6. 2012

  Zlín – Čtyři ceny, včetně Zlatého střevíčku za nejlepší hraný film pro mládež, si z 52. ročníku Film Festivalu Zlín odveze irsko-německý snímek Smrt superhrdiny. Zlatý střevíček v kategorii hraných snímků pro děti "obuje" německý titul Slavná pětka. Nejlepším animovaným filmem byla vyhlášena Povídka z přístavu, která zastupovala na mezinárodní přehlídce japonskou kinematografii.

 • Na Den ČT do Zlína přijeli Micimutr i Mimozemšťan

  30. 5. 2012

  Zlín - Den České televize je pravidelně součástí Zlín Film Festivalu. Nechyběl ani na 52. ročníku této mezinárodní přehlídky filmů pro děti a mládež. Program zajistil, že se nenudily děti, mládež ani jejich rodiče. Kromě setkání s tvůrci pořadů anebo vyřádění na atrakcích se mohli více ozvědět také o nových projektech, které Česká televize pro dětské diváky připravuje.

 • Oblíbené postavičky i setkání s herci, takový je Den ČT ve Zlíně

  30. 5. 2012

  Zlín - Česká televize ovládla filmový festival ve Zlíně. V rámci Dne České televize nabídne bohatý program pro děti, rodiče a další návštěvníky festivalu. Na náměstí Míru je připraven bohatý zábavný program, vystoupí například moderátor Kouzelné školky Michal Nesvadba a s tvůrčím štábem týdeníku Zprávičky si děti budou moci v jeho vzdělávacím programu vyzkoušet i práci moderátora.

 • Bydžovská a Kraus jsou dětské hvězdy na zlínském chodníku

  29. 5. 2012

  Zlín - Herci Zuzana Bydžovská a Jan Kraus mají své hvězdy na chodníku slávy dětských filmových hvězd ve Zlíně. Dlaždice se svými jmény odhalili dnes v rámci filmového festivalu pro děti a mládež. Vzpomněli také na režisérku filmů pro děti Věru Plívovou-Šimkovou, která dnes slaví 78. narozeniny a se kterou oba natáčeli. "Mám ve velké úctě historii českého dětského filmu a paní Plívovou-Šimkovou," uvedl Jan Kraus.

 • Premiéra snímku Já a Eliot zahájila irský Zlín

  28. 5. 2012

  Zlín - Ve Zlíně se dnes naplno rozběhl mezinárodní filmový festival pro děti a mládež. Oficiálně jej zahájil irský snímek režiséra Fintana Connolyho Já a Eliot, který byl před zcela naplněným sálem promítán ve světové premiéře. Právě irské kinematografii je letošní ročník festivalu věnován.

 • Zlínský festival startuje

  27. 5. 2012

  Praha - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, který se od 27. května do 3. června koná ve Zlíně, představí 248 snímků ze 49 zemí. Projekce festivalových snímků se vedle Zlína uskuteční také v Otrokovicích, Kroměříži, Vyškově a Mladé Boleslavi. V dalších devíti městech se přehlídka bude prezentovat prostřednictvím minisalonu filmových klapek a Kinematovlaku.

 • Zlínský filmový festival nabídnou i obrazovky České televize

  25. 5. 2012

  Aktuální živé vstupy ve zpravodajských pořadech, každodenní festivalové minuty i záznam slavnostního Galavečera. To vše připravila pro své diváky Česká televize, která bude přinášet zajímavosti a aktuality z letošního 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Pořady připravuje brněnské studio ČT.

 • Ve Zlíně to vře. Filmový festival se blíží

  17. 5. 2012

  Zlín – Přípravy na letošní Zlínský filmový festival pro děti a mládež vrcholí. Oslavy filmu vypuknou totiž již za deset dní. Ačkoliv pořadatelé musí pracovat se snížením finančním rozpočtem, čísla hovoří pozitivně. Organizátoři promítnou celkem 248 snímků ze 49 zemí, z toho 115 premiér. A 13 z nich bude dokonce celosvětových.

 • Zlín žije přípravami na filmový festival

  17. 5. 2012

  Zlín – Deset dnů před začátkem filmového festivalu žije Zlín přípravami 52. ročníku legendární přehlídky. Letošní Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež nabídne od 27. května do 3. června přes 200 filmů z celého světa, zastoupeny jsou i letos všechny obydlené světadíly. Hlavními taháky pro návštěvníky bude irská kinematografie a tradičně jubilanti – výtvarník Jiří Trnka, skladatel Zdeněk Liška a režisér Zdeněk Sirový. Z žijících tvůrců bude vzdán hold prozaičce a scénáristce Markétě Zinnerové a herci Jiřímu Lábusovi.

Diskuse diváků
 • Libor Vaculík 2. 6. 2012 15:30

  Video bez konce

  Proč tento pořad není celý? Každý díl má useknutý konec.

 • Libor 30. 5. 2012 10:03

  ahoj

  Je to nějaké kratší, chybí konce...

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 5 minut – Rok výroby: 2011 – P
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje
Související pořady