Fenomén Miloš Štědroň

Autor hudby k Baladě pro banditu, muzikolog, profesor Masarykovy univerzity, který v únoru oslavil 76. narozeniny, v televizním dokumentu (2012). Režie R. Chudoba

Miloš Štědroň – jedna z nejvýraznějších osobností českého hudebního života současnosti – (nar. 1942), skladatel, muzikolog, profesor Masarykovy univerzity, autor slavných melodií z Balady pro banditu i ceněných kompozic tzv. vážné hudby. Neúnavný popularizátor hudební historie i současnosti od renesance přes Janáčka po dnešní autory – jako jeden z mála odborníků pravidelně spolupracuje s médii, která ho zajímají, je stálým hostem Českého rozhlasu i České televize.

Film Rudolfa Chudoby nabízí Miloše Štědroně jako gejzír, který posluchače zahltí informacemi, nápady, vtipy a historkami. Zároveň ale připomíná Štědroňovy největší úspěchy – ikonickou hudbu k Baladě pro banditu, ale i dvě premiéry roku 2012 v autorské spolupráci s Milanem Uhdem: muzikál Divá Bára v Městském divadle Brno a janáčkovský titul „Leoš anebo tvá nejvěrnější“ v Divadle Husa na provázku, která autorovi hudby přinesla Cenu Alfréda Radoka.

Miloš Štědroň
hudební skladatel, vědec a pedagog

Miloš Štědroň

* 9. 2. 1942


Stopáž52 minut
Rok výroby 2012
 ST HD
ŽánrDokument