Mimořádný dokument ze zákulisí první přímé prezidentské volby. Unikátní autentické svědectví o dramatu plném nečekaných zvratů (2012). Režie T. Kudrna

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Historický okamžik novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu Hledá se prezident. Byl natočen v koprodukci společnosti Negativ a České televize, TS Ostrava.

Filmaři se pohybovali v zákulisí událostí doprovázejících první prezidentské volby a podařilo se jim zachytit obraz jednotlivých kandidátů jinak, nežli jej mohla zprostředkovat zpravodajská média. Dnes už známe jméno svého nového prezidenta, ale jeho volba je stále předmětem debat i protichůdných reflexí. Proto určitě bude pro diváky přitažlivý právě tento dokument, který přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí.

Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu Hledá se prezident v produkci společnosti Negativ a v kinech se objeví dva týdny po inauguraci nového prezidenta.

Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí.

Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém. Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.

Stopáž105 minut
Rok výroby 2012
 ST AD HD
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize