Rozhořčené 2012

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11  
Sdílet
| Poslat odkaz

České ženy v radikálně levicové alternativě. Sběrný dokument Davida Vondráčka mapující jeden rok nejen v životech protivládních aktivistek, ale potažmo i celé naší země, kterou během roku 2012 zmítala řada protestů proti současné vládě. Účinkují: Tereza Stöckelová, Ilona Švihlíková, Saša Uhlová, Alena Jiřičná a další

Minulý rok byly tyto ženy na největších protivládních demonstracích v dějinách Česka dost vidět a slyšet. Ilona Švihlíková z Alternativy zdola, Tereza Stöckelová z ProAltu, Alena Jiřičná sympatizující s Ocuppy Prague a Saša Uhlová z Deníku Referendum. V době sametové revoluce dospívaly, dnes zosobňují českou radikální levici. Režiséra David Vondráčka zajímá, z jakého prostředí mladé ženy pocházejí, jaký je jejich osobní život. A klade si otázku, do jaké míry jejich aktivity oživují občanskou společnost a do jaké míry jsou zaměřeny proti systému liberální demokracie jako takovému…

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Rozhořčené 2012: Jak žijí české ženy tak trochu nalevo?

  22. 2. 2013

  Českem vloni otřásla řada demonstrací proti současné vládě Petra Nečase. Hlasitě se ozvala různá protestní hnutí hledající alternativu vůči současnému politickému a ekonomickému systému, který se podle mnohých nachází na hraně kolapsu. Do povědomí veřejnosti se pomalu vpisují i tváře a názory několika výrazných žen. Sběrný dokument Davida Vondráčka mapuje jeden rok nejen v životech čtyř protivládních aktivistek, ale potažmo i celé naší země. Rozhořčené 2012 sledujte premiérově v neděli 24. února od 20:00 na ČT2.

 • Švihlíková: Hospodářská politika vlády a ČNB se rozcházejí

  13. 1. 2013

  Praha - Základním problémem České republiky je, že vůbec nemá definovanou žádnou hospodářskou strategii, a to dlouhodobě, míní ekonomka Ilona Švihlíková. V pořadu Otázky Václava Moravce také zdůraznila, že se neshoduje politika vlády a ČNB. Proti tomu se však ohradil profesor ekonomie Fakulty sociálních věd UK a člen NERVu Michal Mejstřík.

 • Stop vládě bude demonstrovat proti politice i podnikatelům

  30. 10. 2012

  Praha – Demokracie se zvrtla, tvrdí zástupci odborů a občanských iniciativ sdružených v platformě Stop vládě. Na výročí Sametové revoluce – 17. listopadu proto hodlají uspořádat demonstraci proti vládě, která podle nich nepřispívá ke spokojenosti společnosti, a proti nespravedlivému hospodaření. To je podle iniciativy ProAlt výsledkem ekonomické transformace, která přelila část veřejného bohatství do kapes podnikatelům.

 • Kritika vlády, odborů i plány na reformu České televize

  17. 5. 2012

  Praha – Přestože počasí setkáním pod širým nebem příliš nepřeje, sešly se včera v Praze na Andělu k veřejné debatě zástupců platformy Stop vládě s občany desítky lidí. Diskuse se protáhla na více než dvě hodiny a kromě důchodové reformy, která byla na programu, se dotkla i celé řady dalších témat. Diskutující lidé se pustili nejen do vlády, ale i do samotných odborů. "Co bude dál, až svrhnete vládu? Máte připravenou nějakou jinou?," znělo například z publika. Ekonom a zástupce občanské iniciativy ProAlt Jiří Šteg se pustil i do České televize. Požadoval zásadní reformu dozoru nad ní.

 • "Už nežijeme v demokracii," říká Stéphane Hessel

  22. 3. 2012

  V současnosti postupně jedna země za druhou opouští model demokracie, jak byl ustaven po druhé světové válce. Místo sociálních jistot, svobodných médií a především morálních pravidel dnes nastupuje vláda gigantických finančních institucí a ochrana jejich zájmů. Pobouření nad současnou situací sepsal jeden ze spoluautorů Všeobecné charty lidských a občanských práv, Stéphane Hessel, do své knihy Rozhořčete se!. Útlý spisek, původně určený především pro francouzské čtenáře, si získal pozornost mladé generace po celém světě a nastartoval řadu protestních hnutí. V exkluzivním rozhovoru pro Českou televizi hovořil o své vizi světa Stéphane Hessel se Zdeňkem Velíškem.  

 • "Chceme obnovit levici jako smysluplný politický přístup," říká Tereza Stöckelová

  27. 8. 2010

  Už přes tisícovku intelektuálů podepsalo prohlášení Společnost se škrtnout nedá Iniciativy pro kritiku reforem a na podporu alternativ (ProAlt). Ta kritizuje vládu Petra Nečase za to, že přemýšlí o lidech jako o číslech v účetních výkazech a pracuje na rozkladu veřejného sektoru. Podle výzvy ProAltu k vláda zapomíná na hodnoty, které jsou daleko důležitější než ekonomický růst, jako je vztah k přírodě, úroveň vzdělání či vědy. Iniciativa ProAlt nechce však zůstat jen nějakým diskusním fórem, naopak chce spojit odbornou činnost s protestními aktivitami a postupně aktivizovat společnost. S mluvčí Iniciativy ProAlt socioložkou Terezou Stöckelovou hovořil v pořadu Před půlnocí z 25. srpna Petr Fischer.

Diskuse diváků
 • civrdoin 5. 2. 2016 17:32

  Uhlová

  Uhlová je ultralevicová dcera ultralevicového Uhla - komunisty-marxisty

 • Oskar 15. 1. 2016 13:02

  Frustrace

  vzpoměl jsem si na slova sterého pana profesora Vyskočila: veškeré války na světě pramení z …

 • olga 7. 1. 2015 22:51

  kritizovat je snadné...

  Paní Švihlíková mě učila na VŠ a byl to jeden z nejlepších pedagogů, kteří mě učili. Kéž by takových bylo v…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2013 – P  ST
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.