Vůně vanilky

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 11  
Sdílet
| Poslat odkaz

B. Munzarová a J. Dvořák v televizním filmu o lidské touze, lásce a odpovědnosti k bližnímu na pozadí konce 2. světové války, kdy západní Čechy osvobozovali Američané. Dále hrají: J. Hlaváčová, J. Schmitzer, P. Kříž, J. Háma, M. Hádek, R. Štolpa a další. Scénář L. Konášová. Kamera P. Polák. Režie J. Strach

V květnových dnech roku 1945 končí druhá světová válka. Pro Annu Zofovou, žijící s matkou, manželem a nevlastními dětmi na statku kdesi u Kašperských hor v západních Čechách, nastává chvíle těžkého rozhodnutí. Přivdala se sem po návratu z Anglie, kde se učila cukrářkou, aby po smrti své sestry spolu s jejím manželem převzala zodpovědnost za statek i děti. Venkovské prostředí je ale Anně cizí, vztah s mužem je nenaplněný. Když na statek přijíždějí američtí vojáci, kteří osvobozují kraj, silně prožitý vztah k jednomu z nich jí nabízí novou životní šanci. Má Anna právo všechno opustit a odejít se Stanleym do Plzně a možná i do Ameriky? Silný a pravdivý scénář (a nejen proto, že poprvé jsou hrdiny českého válečného příběhu Američané) scenáristky L. Konášové dal v režii J. Stracha skvělé herecké příležitosti nejen B. Munzarové v hlavní roli, ale i J. Hlaváčové, J. Dvořákovi, J. Schmitzerovi a dalším.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • leni 2. 5. 2014 14:10

  krásné

  Film je krásný, pokaždé se na něj ráda podívám, jen čekám kdy konečně vyjde na DVD, myslím že edice čes…

 • Martin Konečný 24. 10. 2013 16:04

  Ztráta v časoprostoru

  Tento film jsem jednou viděl v televizi právě prostřednictvím České televize, když jsem si …

 • historik 7. 5. 2012 12:26

  Vlajka

  Krásný film, ale jednu výtku (byť banální) bych měl: Rekvizitáři použili špatné americké vlajky. Měli ne…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 86 minut – Rok výroby: 2001 – ST
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.