Nejslavnější vánoční koledy v podání tenoristy Davida Archulety

David James Archuleta (narozen 28. 12. 1990) je americký popový zpěvák a textař. V deseti letech vyhrál dětskou talentovou soutěž v Utahu, která vedla k dalším pěveckým vystoupením v televizi. Když mu bylo dvanáct, stal se vítězem Junior Vocal Champion v Star Search 2. A v šestnácti v roce 2007, se stal jedním z nejmladších soutěžících v sedmé sérii soutěže American Idol. Do jeho doslova andělského hlasu se zamilovalo více než třicet milionů diváků, a jeho suverénní výkon, když zpíval „Imagine“ od Johna Lennona, uchvátil publikum po celém světě. V květnu 2008 to dotáhl až na druhé místo, obdržel dokonce 44 procent z více jak 97 milionů hlasů.

Půlhodinový svátek vánočních koled včetně nejslavnějších spirituálů zazní spolu se skvělým monumentálním smíšeným sborem The Mormon Tabernacle.

Tradice mormonského sboru ze Salt Lake City sahá do třicátých let nedávno minulého století. Jeho členové zpívají nejen pravidelně o Vánocích, ale také u příležitosti různých svátků, a uvádějí koncerty a tematické cykly i během roku, často s prominentními hosty.

Napište nám