Máme zodpovědnost za svět dětí. Dokážeme ji unést… Francouzské drama.
Hrají: P. Torreton, M. Pitarresiová, N. Kaciová, F. Betteová, Ch. Cittiová a další. Režie Bertrand Tavernier

Známý francouzský filmař Bertrand Tavernier přináší ve svém snímku Vše začíná dnes látku, jež bývá doménou sociálních dokumentů. Zachycuje totiž složitou a vyčerpávající práci ředitele mateřské školy v severofrancouzském hornickém městečku, postiženém extrémní nezaměstnaností.

Daniel Lefebvre své náročné povolání miluje a neúnavně bojuje s každodenními problémy. Potýká se s apatií magistrátních úředníků, s pokrytectvím nadřízených i s finančními a provozními problémy, musí však také řešit četné vážné situace s rodiči dětí. Po jedné rodinné tragédii chce odejít, ale díky svým blízkým, kolegyním z práce i samotných dětí, pochopí, že musí pokračovat v práci, v níž jsou jen drobná, ale důležitá vítězství a v níž znovu a znovu „vše začíná dnes“.

Bertrand Tavernier se již několik let intenzivně zajímá o sociální problémy Francie a po svém na ně reaguje. Scénář k filmu napsal společně se svou dcerou Tiffany a s jejím manželem, spisovatelem a dlouholetým ředitelem mateřské školy Dominiquem Sampierem. Syrovost tématu i nevábného prostředí kompenzují tvůrci záběry krajiny a úryvky z veršů, jež píše hlavní hrdina.

Hrají: P. Torreton, M. Pitarresiová, N. Kaciová, F. Betteová, Ch. Cittiová a další. Režie Bertrand Tavernier

Napište nám