Drama muže, který dokázal jít za svým snem. Gérard Depardieu v hlavní roli britského koprodukčního filmu, věnovaného objevení Ameriky.
Dále hrají: S. Weaverová, A. Assante, A. Molinaová, T. Karyo a další. Režie Ridley Scott

Před pěti sty lety bylo Španělsko sevřeno strachem a pověrami. Ovládáno korunou a nelítostnou inkvizicí, pronásledující muže, kteří se odvážili snít. Jeden z nich se této moci vzepřel. Řízen svým smyslem pro předurčení překročil moře temnoty v hledání cti, zlata a k větší slávě boží. Do svého deníku si zapsal: „Nic, co je výsledkem lidského pokroku, není dosaženo s jednomyslným souhlasem. A ti, kteří jsou osvíceni dříve než ti druzí, jsou odsouzeni k tomu, aby svou cestu podstoupili navzdory ostatním…“ Ten muž se jmenoval Kryštof Kolumbus a 3. srpna roku 1492 vyplul se svými třemi loděmi ze španělského přístavu Palos na západ. Věřil, že zvítězí, a věděl, že za každé vítězství se musí zaplatit. Netušil však, jak vysoká to bude cena…

Film režiséra Ridleyho Scotta (např. Vetřelec, Blade Runner, Soupeři, Thelma a Louise…) vznikl v roce pětistého výročí Kolumbovy plavby. Nezaměřuje se však jen na „slavné“ období objevitelova života, ale přibližuje divákům i další etapy „dobytí ráje“, v nichž již Kolumbus zdaleka neslavil takové úspěchy. Strhující historické fresce dominuje především výkon Gérarda Depardieua, Scottovi se však podařilo získat skutečně hvězdné mezinárodní obsazení i do menších rolí (Sigourney Weaverová jako královna, Tchéky Karyo jako kapitán Pinzon…)

Dále hrají: S. Weaverová, A. Assante, A. Molinaová, T. Karyo a další. Režie Ridley Scott

Napište nám