Kdysi byly mladé, blonďaté a fantasticky swingovaly. A dnes? Úsměvné vyprávění o tom, že nikdy není pozdě na přídavek. Britský film, oceněný Zlatým glóbem.
Hrají: J. Denchová, I. Holm, O. Dukakisová, L. Caronová, B. Whitelawová a další. Režie Gillies MacKinnon

Svět byl tehdy v roce 1944 vzhůru nohama. Muži byli na frontě, ženy řídily sanitky, pracovaly v loděnicích a na polích… A v Londýně hrála skvělá dívčí kapela, která se jmenovala Blonďaté sexbomby. Kolem zuřila válka a padaly bomby, ale ta parta krásných mladých lidí prožívala nejkrásnější chvíle svého života. Jenže to všechno je hluboká minulost. Dnes je z Ely stará úctyhodná dáma, která právě pochovala manžela a najednou neví, co si počít s tou podivnou prázdnotou, která ji obklopuje. Ale Osud, ten často škodolibý a zlomyslný Osud, dokáže někdy člověku ukázat přívětivou tvář, dát nenápadné znamení… Pro Elu se tím znamením stal pouliční muzikant Paul, který se s takovou urputností pokoušel vybrnkat na kytaru melodii, při níž se jí vždycky zrychloval tep…

Judi Denchová byla v r. 2001 oceněna za roli Ely Zlatým glóbem a řadou dalších cen, v rolích ostatních „sexmbomb“ se představí další herecké legendy: Olympia Dukakisová, Leslie Caronová, Joan Simsová, Cleo Laineová, June Whitfieldová.

Hrají: J. Denchová, I. Holm, O. Dukakisová, L. Caronová, B. Whitelawová a další. Režie Gillies MacKinnon

Napište nám