Tři sestry a jejich lásky za slunce i deště. Francouzsko-vietnamský film.
Hrají: Tran Nu Yen-Khe, Nguyen Nhu Quynh, Le Khanh, Ngo Quanq Hai, Tran Manh Cuong a další. Scénář a režie Tran Anh Hung.

Děj francouzsko-vietnamského snímku se odehrává během několika letních dnů v Hanoji. Jeho hrdinkami jsou tři sestry, které provozují kavárnu a starají se každá o svoji domácnost. Jak už to bývá, soukromý život dvou starších, Suong a Khanh, není zcela bez komplikací. Zvláště Suong prožívá manželskou krizi, její muž, fotograf Quoc se jí čím dál víc odcizuje, ačkoliv spolu mají malé dítě a zdá se, že jim nic neschází. Nejmladší sestra zase neví, jestli začít vztah s nesmělým studentem architektury, který se jí už delší dobu dvoří, protože vše porovnává ideálním obrazem svého zesnulého otce. Přesto však všechny jako správní sourozenci vždy drží při sobě a společně jsou připraveny překonat všechny potíže, které přináší každodenní život.

Mezinárodně uznávaný vietnamský režisér Tran Anh Hung, jehož melancholické filmy Vůně zelené papáje a Rikša se staly senzací festivalů v Cannes a Benátkách, přináší divákům vyrovnaný pohled na partnerská soužití. Navíc velmi dovedně pracuje s půvabnou atmosférou poklidu a jisté ospalosti léta ve městě, i s krásou přírodních scenérií a plně využívá široké palety barev, které asijské léto nabízí. V intimním příběhu lásek, radostí i zklamání zaujmou i citlivé výkony všech hlavních představitelek.

Napište nám