Jak mohl mrtvý člověk vraždit? Jan Kanyza jako major Bohuslav společně se svou kolegyní zdárně vyřeší tento zapeklitý případ.
Režie: Dušan Klein. Scénář: Viktorín Šulc. Hrají: Jan Kanyza, Vilma Cibulková, Václav Postránecký, František Němec a další.

A je tu zpět kriminální minisérie s Janem Kanyzou jako majorem Bohuslavem v hlavní roli. Tentokrát bude řešit zapeklitý případ tří vražd.

Několik důchodkyň bylo ve svém bytě přepadeno neznámým mužem. Ke znásilnění a smrti žádné z nich zatím nedošlo, ale brutalita pachatele případ od případu stoupá. K přepadení dochází vždy ve stejnou dobu, ve čtvrtek odpoledne. Po násilí následuje loupež, ztrácejí se peníze i šperky. Vedením případu je na přímluvu bývalé kolegyně pověřen major Bohuslav (J. Kanyza), dočasně přeřazený do policejního archivu, neboť v poslední době řešil své svízelné rodinné problémy alkoholem. Bohuslav chápe tento případ jako svou poslední šanci. Zapeklitý propletenec rodinných i "podnikatelských" vztahů, v němž, jak se zprvu zdá, vraždil muž, který byl nedávno pohřben, zdárně vyřeší ve spolupráci s kapitánkou Mazancovou (V. Cibulková).

Napište nám