Ohrozí prohřešek z mládí kariéru a manželství Jiřího Bartošky v roli lorda Chilterna? Televizní zpracování společenské komedie Oscara Wildea.
Režie a scénář: Zdeněk Zelenka. Hrají: Jiří Bartoška, Veronika Freimanová, Jan Hrušínský, Zlata Adamovská a další.

Půvabná komedie O. Wildea plná důvtipných zápletek, úsměvné ironie a duchaplných dialogů v televizní adaptaci a režii renomovaného Z. Zelenky a hvězdném obsazení – J. Bartoška (Chiltern), V. Freimanová (Chilternová), J. Hrušínský (Goring), Z. Adamovská (Chevelyová), J. Schneiderová (Mabel) a P. Kostka (Caversham).

Chilternovi představují ve viktoriánském Londýně ideál ctnosti, přísně mravních zásad a manželské harmonie. Vysoký vládní úředník lord Chiltern je na vrcholu své politické kariéry, ve společnosti je oblíbený a uctívaný. Neklid do jeho života ale vnese dobrodružka z Vídně, paní Cheveleyová, která vyslídí Chilternův dávný prohřešek a začne ho vydírat. Buď v parlamentu prosadí podvodný projekt výstavby argentinského průplavu nebo se veřejnost dozví, že kdysi prodal burzovnímu makléři státní tajemství a dojde ke skandálu. Celá záležitost má negativní dopad i na vztah obou manželů…

Napište nám