Recitál z pražské Lucerny (2000). Spoluúčinkují: Drupi, Š. Margita, P. Rezek, S. Hložek, Orchestr K. Vágnera a další. Scénář H. Zagorová. Kamera J. Lebeda. Režie V. Romanov

Česká zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka Hana Zagorová se narodil 6. září 1946 v Petřkovicích. Patří k nejznámějším výkonným umělkyním v oblasti popu, během své pěvecké kariéry se stala druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii (po Lucii Bílé), když získala devět Slavíků v řadě v letech 1977 až 1985. Nazpívala přes 900 písní a za hudbu a zpěv získala mnoho prestižních cen.

Ve druhém tisíciletí vystupuje Zagorová se skupinou Miloše Nopa, od roku 2010 trvá spolupráce s Jiřím Dvořákem a jeho skupinou Boom!Band. Na koncertech účinkuje s Petrem Rezkem, občas i se svým manželem, operním pěvcem Štefanem Margitou. Pravidelně, každý rok před Vánoci, pořádá koncert v pražské Lucerně se speciálním programem a hosty. Nejinak tomu bylo v r. 2000, kde vystoupila za doprovodu Orchestru Karla Vágnera . Hostem koncertu byl mj. italský zpěvák Drupi, vlastním jménem Giampiero Anelli.

Napište nám