První citové sblížení nemusí jít vždy očekávaným směrem. Jeden z nejúspěšnějších švédských filmů posledních let o dospívání a touze po lásce.
Hrají: R. Liljebergová, A. Dahlströmová, E. Carlsonová, M. Rust a další. Scénář a režie: Lukas Moodysson. Ve švédském znění s titulky.

Příběh ze Švédska dnešních dní nás zavede do ospalého a nudného městečka Amal. Jeho hrdinkami jsou dvě dívky, jež se zmítají v problémech dospívání a ve svých citech, které se ubírají trochu jinými cestičkami, než bývá zvykem. Už na první pohled jsou naprosto odlišné. Plavovlasá Elin s tváří filmové hvězdy je obdivována všude, kam přijde. Chlapci ze třídy bojují o každý její pohled. Introvertní dětsky působící Agnes je spíše trpěným vetřelcem než oblíbenou spolužačkou, i když touží ve skrytu duše po společnosti. S bolestí si uvědomuje, že ji více než chlapci přitahují dívky. Jeden nepodařený večírek svede Agnes a Elin dohromady a křehké pouto, které mezi nimi vzniká, se proměňuje ve spontánní demonstraci odvahy. Snímek přijalo s nadšením mladé publikum v celé řadě zemí, úspěch sklidil i na MFF v Karlových Varech. Režisér Lukas Moodysson si vybral právě téma dívek, protože, dle svých slov, svět žen považuje za mnohem bohatší než ten mužský. Svůj film natočil polodokumentárním stylem přenosnou kamerou, aby vyzněly i ty nejjemnější pocity hrdinek. Velkou roli hrál také pečlivý výběr dvou hlavních představitelek, Rebeky Liljebergové a Alexandry Dahlströmové.

Hrají: R. Liljebergová, A. Dahlströmová, E. Carlsonová, M. Rust a další. Scénář a režie: Lukas Moodysson. Ve švédském znění s titulky.

Napište nám