Dva přátelé z dětství, dva soupeři a jedna velká láska ke světu pod hladinou, kde se odehraje jejich poslední souboj.
Režie: Luc Besson. Scénář: Luc Besson, Robert Garland, Marc Perrier, Marilyn Goldin, Jacques Mayol. Hrají: Jean Reno, Jean-Marc Barr, Rosanna Arquette, Paul Shenar a další.

Reno a Barr jsou přátelé od dětství, oběma učarovalo moře a především potápění. Zatímco Ital Enzo nezapře svůj temperamentní jižní původ s nikdy neutuchající touhou po soupeření a recesi, Francouz Jacques Mayol je skromný introvert, kterého jako chlapce navždy poznamenala tragická smrt otce při potápění. Hluboký vztah nebrání oběma mužům ve vyhrocené profesionální rivalitě. Enzo, mistr světa ve volném potápění, pozve Jacquese na závody do italské Taorminy, kde si s ním chce poměřit síly. Neviděli se už dvacet let. Bessonův film není jen napínavou podívanou, ale je zároveň zamyšlením nad hledáním smyslu života, krásy a sebepoznání. Film získal dva Césary za hudbu a zvuk.

Film Magická hlubina přinesl slávu a úspěch nejen režiséru Lucu Bessonovi (Leon, Johanka z Arku), ale i dvěma hlavním protagonistům Jeanu Renovi (Návštěvníci, Operace Corned Beef) a Jean-Marcu Barrovi (Prolomit vlny, Jsem do ní blázen, Blažené bytosti).

Napište nám