Chlapec Marcel tráví každé prázdniny s rodinou ve sluncem zalité Provence. Ještě ale netuší, že ho letos mezi prosluněnými kopci čeká první dětská láska i velké přátelství.
Režie: Yves Robert. Scénář: Jérôme Tonnerre, Yves Robert. Hrají: Philippe Caubère, Nathalie Roussel, Didier Pain, Thérèse Liotard a další.

Francouzský film Maminčin zámek je volným pokračováním filmu Tatínkova sláva, natočeném podle knihy význačného prozaika a dramatika Marcela Pagnola. Znovu se vracíme do voňavé, prosluněné Provence, kde v jejích kopcích prožívá své kouzelné dětství jedenáctiletý chlapec. Poznává svou první dětskou lásku, lidské přátelství i zlobu a především navždy se zamilovává do tohoto jedinečného kraje.

Rodina bydlí v Marseille a své víkendy a prázdniny tráví v domku uprostřed kopců. Pravidelnou cestu do přírody si postupně zkracuje přes soukromé pozemky cestou podél veřejného kanálu. Bývalý tatínkův žák, nyní hlídač kanálu, jim půjčí klíč, kterým otevřou průchozí dveře a tak, nepozorováni, přebíhají v přítmí zámeckých zahrad se svými kufry a strachem z prozrazení. Jednou je však nachytá nevrlý, veledůležitý hlídač a Marcelův otec, poctivý učitel Josef, těžce snáší pocit provinění stejně jako maminka Augustina. Ale nádherné vzpomínky na dětství, ze kterých Pagnol čerpal celý svůj život, nemůže narušit ani tato událost, která ostatně dopadne tak, jak si to celá rodina zaslouží.

Režie: Yves Robert. Scénář: Jérôme Tonnerre, Yves Robert. Hrají: Philippe Caubère, Nathalie Roussel, Didier Pain, Thérèse Liotard a další.

Napište nám