Jiřina Bohdalová a Stanislav Zindulka v televizním filmu podle novely Olgy Scheinpflugové o hledání a pomíjivosti štěstí.
Dále hrají: V. Galatíková, E. Holubová, O. Vlach, B. Poloczek a další. Kamera K. Hynek. Režie Z. Zelenka.

Film podle stejnojmenného románu Olgy Scheinpflugové vypráví příběh z karlínské periferie o nenaplněných touhách a o hledání štěstí dvou prostých lidí. Když postarší slečna Karla Zimová, majitelka mandlu a krámku, nečekaně zdědí obstojnou finanční částku, zatouží změnit svůj skromný a osamělý život. Prostřednictvím seznamovací kanceláře se setká s korektním starým mládencem Václavem a posléze se za něho provdá. Oba najdou v sobě zalíbení a doufají, že spolu prožijí pohodové, zabezpečené stáří. Je však doba hospodářské krize a Václav přijde o zaměstnání. Existenční neúspěch a finanční závislost na manželce v něm probudí pocity méněcennosti a jeho vztah s Karlou pomalu směřuje k tragédii.

Jiřina Bohdalová, která tu spolu se Stanislavem Zindulkou vytvořila ústřední dvojici, projevila tentokrát své mistrovství i v kategorii dramatu, která pro její herecký typ není často vyhledávána. Vedlejší postavu Františky neméně výrazně ztvárnila Věra Galatíková (*19. 8. 1938 – †21. 12. 2007), jejíž nedožité 80. narozeniny si v těchto dnech připomínáme.

Napište nám