Obětavý zachránce, hollywoodský hrdina, úspěšný obchodník, zastánce práv pracujících a nakonec muž, který chtěl zvítězit nad komunismem. Americký dokument mapuje život Ronalda Reagana do okamžiku jeho prvního zvolení prezidentem USA

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Ronald Reagan se narodil 6. února 1911 ve skromných poměrech. Ctižádostivý mladý muž však dokázal uplatnit své schopnosti a velmi záhy se ze ztepilého plavčíka stal sportovním komentátorem místní rozhlasové stanice a následně zaujal i hollywoodské kameramany a režiséry, kteří mu především ve 30. a 40. letech svěřili řadu rolí. Z důvodu silné krátkozrakosti se nikdy nezapojil do bojů 2. světové války jako voják, a tak je alespoň ztělesňoval v řadě válečných propagačních snímků. Po skončení války však získali popularitu spíše herci typu Jamese Deana a Reaganova hvězda na plátně začala pohasínat. Z tohoto důvodu se rozhodl svých řečnických dovedností využít na jiném poli a stanul nejprve v čele Asociace hollywoodských herců a později se stal obchodním zástupcem a odborovým předákem General Electric. Odsud to byl již jen kousek ke skutečné politické kariéře.

Dvoudílný dokument mapuje život a činy 40. prezidenta Spojených států amerických, který si během svého působení získal zástupy obdivovatelů a příznivců, ale také velké množství názorových odpůrců.

Originální názevReagan
Stopáž47 minut
Rok výroby 2010
 )D( ST
ŽánrDokument