Předchozí díl | Následující díl

Příběhy starožitností aneb Víte co máte? (26/26)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 2169  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pořad BBC o kráse a ceně starých věcí

Poslední díl tohoto cyklu je jakýmsi výběrem toho nejpozoruhodnějšího z pozoruhodného. Je to těžký úkol, protože průvodkyně Fiona konstatuje, že znalci prohlédli kolem 150 000 předmětů. Nejnapínavější jsou odhady a úžas majitelů nad netušeným pokladem. Malá unikátní vázička od Laliqua za 25 000 liber, stříbrný podnos vyrobený ke korunovaci královny Viktorie od australského hodnostáře včetně stříbrných klokanů za 30 000 liber, dále byl vzpomenut pán, který našel na skládce obraz od nejlepšího amerického akvarelisty. Nezapomnělo se ani na doyena mezi znalci, který byl odměněn královnou, je rovněž zmíněn dopis s vloženým bílým pérem, odlitek indiánského náčelníka na koni a další slavné sběratelské hity. Závěrem je třeba říci, že většině těch šťastných jsme po celou dobu vysílání cyklu jejich štěstí přáli. A to je povznášející.

V tomto díle mimo jiné uvidíte

O pořadu

Celoživotní úděl člověka je obklopovat se novými věcmi a sledovat, jak se zvolna proměňují ve věci zánovní, pak obstarožní a pak staré. Není rozumnější si rovnou obstarat věci staré a pak spokojeně sledovat jak mládnou a ve skleníku či na stěně ložnice tiše a trvale získávají na ceně a na kráse? 26dílný cyklus BBC "Příběhy starožitností aneb Víte co máte?" je přehlídkou vztahů mezi věcmi a lidmi. Britská koloniální minulost a láska k tradicím je zde zobrazena z té příjemné strany. Každý týden se vydává televizní štáb doplněn o skupinu virtuózních znalců umění do nejkrásnějších koutů Anglie, aby tam natočil odborné i zcela laické rozhovory nad věcmi, které tam majitelé vlastnoručně přinesli z domova. Na oplátku si společně vyslechneme krátké příběhy, které každou starožitnost či někdy jen prostou starou věc provázejí. Nelíčený zájem majitelů a často velmi radostné překvapení co do ceny objektů je součástí show.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • iva 26. 9. 2016 13:29

  StaroĹľitnosti

  NeskuteÄŤnÄ› krásnĂ˝ seriál, bylo by fajn, kdyby ÄŚT uvaĹľovala o novĂ©m zaĹ™azenĂ­ do…

 • Bea 6. 1. 2016 09:52

  Nádherná relácia

  Ja viem, Ĺľe táto relácia sa vysielala niekedy pred dvomi rokmi, ale neviem na …

 • Vlasta 1. 7. 2013 03:47

  Příběhy starožitností

  JedinĂ˝ poĹ™ad, na kterĂ˝ se dĂ­vám. Je dost dlouhĂ˝ na to aby stálo zato zapĂ­nat T…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Antiques Roadshow – Stopáž: 58 minut – Rok výroby: 2008 – ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje