Příběhy starožitností aneb Víte co máte? (22/26)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pořad BBC o kráse a ceně starých věcí

Dvacátý druhý díl nás přivádí na londýnské předměstí Dulwich, do první anglické umělecké galerie z první poloviny 19. století. V rychlém, tedy obvyklém, sledu vidíme dřevěné dvojice zvířátek i s archou Noemovou původem „z Krušných hor“, se kterými si děti v 19. století mohly hrát jen v neděli. Dále pak defiluje doslovná japonská, také dřevěná, replika napůl oloupaného banánu k nerozeznání, davová banální školní fotografie, kde zpoza zábradlí vykukuje mladý a na první pohled originální Winston Churchill, váza od Moorcrofta, Whistlerův obraz namalovaný ještě ve škole, naprosto zachovalý kostým harlekýna z roku 1830 a naprosto zoufalou závist pak musí vyvolat obraz od moderního indického malíře Souzy koupený za 200 a odhadnutý na rovných 100 000 liber.

V tomto díle mimo jiné uvidíte

Dulwich Picture Gallery

O pořadu

Celoživotní úděl člověka je obklopovat se novými věcmi a sledovat, jak se zvolna proměňují ve věci zánovní, pak obstarožní a pak staré. Není rozumnější si rovnou obstarat věci staré a pak spokojeně sledovat jak mládnou a ve skleníku či na stěně ložnice tiše a trvale získávají na ceně a na kráse? 26dílný cyklus BBC "Příběhy starožitností aneb Víte co máte?" je přehlídkou vztahů mezi věcmi a lidmi. Britská koloniální minulost a láska k tradicím je zde zobrazena z té příjemné strany. Každý týden se vydává televizní štáb doplněn o skupinu virtuózních znalců umění do nejkrásnějších koutů Anglie, aby tam natočil odborné i zcela laické rozhovory nad věcmi, které tam majitelé vlastnoručně přinesli z domova. Na oplátku si společně vyslechneme krátké příběhy, které každou starožitnost či někdy jen prostou starou věc provázejí. Nelíčený zájem majitelů a často velmi radostné překvapení co do ceny objektů je součástí show.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • iva 26. 9. 2016 13:29

  Starožitnosti

  Neskutečně krásný seriál, bylo by fajn, kdyby ČT uvažovala o novém zařazení do programu.…

 • Bea 6. 1. 2016 09:52

  Nádherná relácia

  Ja viem, že táto relácia sa vysielala niekedy pred dvomi rokmi, ale neviem na ňu zabu…

 • Vlasta 1. 7. 2013 03:47

  Příběhy starožitností

  Jediný pořad, na který se dívám. Je dost dlouhý na to aby stálo zato zapínat TV a hlavně ho netočila ČT.…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Antiques Roadshow – Stopáž: 59 minut – Rok výroby: 2008 – ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje