Příběhy starožitností aneb Víte co máte? (9/26)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pořad BBC o kráse a ceně starých věcí

První ze dvou setkání na hradě v Leedsu zvaným nikoliv letohrádek ale ladyhrádek – protože ho vlastnily výhradně ženy – od Anny Boleynové až po moderní vlastníky. Mezi vzácnostmi co britští občané a občanky přinesli ukázat, byla třpytivá plaketa Svatopetrské náměstí v Římě, olej Nálet německé vzducholodi na Londýn z roku 1915, legitimace loďmistra z Titaniku, píchací hodiny z Miltonových závodů z roku 1900, sbírka předmětů připomínající britského jazzmana Humphrey Lytteltona, miniaturní dámský fotoaparát doplněný prostorem pro pudřenku a rtěnku a sbírka jehlic do kravat v ceně asi tak 100 000 liber.

V tomto díle mimo jiné uvidíte

Leeds Castle

O pořadu

Celoživotní úděl člověka je obklopovat se novými věcmi a sledovat, jak se zvolna proměňují ve věci zánovní, pak obstarožní a pak staré. Není rozumnější si rovnou obstarat věci staré a pak spokojeně sledovat jak mládnou a ve skleníku či na stěně ložnice tiše a trvale získávají na ceně a na kráse? 26dílný cyklus BBC "Příběhy starožitností aneb Víte co máte?" je přehlídkou vztahů mezi věcmi a lidmi. Britská koloniální minulost a láska k tradicím je zde zobrazena z té příjemné strany. Každý týden se vydává televizní štáb doplněn o skupinu virtuózních znalců umění do nejkrásnějších koutů Anglie, aby tam natočil odborné i zcela laické rozhovory nad věcmi, které tam majitelé vlastnoručně přinesli z domova. Na oplátku si společně vyslechneme krátké příběhy, které každou starožitnost či někdy jen prostou starou věc provázejí. Nelíčený zájem majitelů a často velmi radostné překvapení co do ceny objektů je součástí show.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • iva 26. 9. 2016 13:29

  StaroĹľitnosti

  NeskuteÄŤnÄ› krásnĂ˝ seriál, bylo by fajn, kdyby ÄŚT uvaĹľovala o novĂ©m zaĹ™azenĂ­ do…

 • Bea 6. 1. 2016 09:52

  Nádherná relácia

  Ja viem, Ĺľe táto relácia sa vysielala niekedy pred dvomi rokmi, ale neviem na …

 • Vlasta 1. 7. 2013 03:47

  Příběhy starožitností

  JedinĂ˝ poĹ™ad, na kterĂ˝ se dĂ­vám. Je dost dlouhĂ˝ na to aby stálo zato zapĂ­nat T…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Antiques Roadshow – Stopáž: 58 minut – Rok výroby: 2008 – ST
Žánr: Dokument
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Další zdroje