Seriál České televize o radostech i strastech v každém věku.

Od ledna vysílá Česká televize každý pátek nový seriál Život je ples, jehož hlavním tématem je porozumění mezi generacemi. Příběh nás zavede mezi klienty a zaměstnance Domova seniorů ve Skalici, který je – pro někoho možná i překvapivě – místem plným života, humoru a nečekaných nápadů. Je místem, kde se rodí opravdová přátelství, lásky a kde se chce žít naplno bez ohledu na data v rodných listech.

Dokument přináší pohled do zákulisí natáčení seriálu. V ukázkách z hotového seriálu a rozhovorech se představí jednotliví protagonisté z hvězdné herecké plejády: Daniela Kolářová, Iva Janžurová, Květa Fialová, Jana Štěpánková, Alena Vránová, Stanislav Zindulku, Oldřich Vlach, Jiří Krampol, Ladislava Trojan, Lenka Vlasáková, Miroslav Etzler, Vilma Cibulková, Igora Bareš, Petr Lněnička, Berenika Kohoutová a další.

Film nabídne výpovědi řady z nich o jejich vztahu ke stáří a stárnutí. Promluví také autorka seriálu Irena Obermannová, šéfdramaturgyně Alena Müllerová a režisér Petr Slavík.

Jako leitmotiv zazní píseň zkomponovaná pro seriál Jiřím Suchým a Michalem Pavlíčkem a píseň Slavíci z Madridu, která v seriálu hraje významnou roli.

Napište nám