Strhující drama lásky a nekonečné touhy po svobodě. Jiří Mádl jako mladičký Čech Vili poznává svoji osudovou lásku, krásnou Belgičanku Colette v koncentračním táboře v Osvětimi a je ochoten udělat pro společnou záchranu cokoliv. Koprodukční snímek ČT (2013). Dále hrají: C. Thiolyová, E. Bouwer, H. Dvořáková, Z. Mauréry, P. Vaněk, A. Hryc, M. Dlouhý, O. Vetchý, B. Kodetová a další. Scénář A. Lustig a M. Cieslar. Kamera M. Jícha. Režie M. Cieslar

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Trailer

Trailer

Arnošt Lustig patří mezi světoznámé spisovatele a jeho novela Colette se opírá o životní prožitek z koncentračního tábora a osobní znalost několika málo útěků z pekla Osvětimi. Autor, který byl nominován na Pulitzerovu cenu, spolu se scénáristou a režisérem Cieslarem ryze filmovými prostředky vyprávějí o síle lásky, o člověku v mezní situaci, o odvaze postavit se smrti a plánovat útěk z bezvýchodné situace.

„Režiséra Milana Cieslara jsem poznal před deseti lety. Celou tu dobu plánujeme společné dílo, neboť ho považuji za nejlepšího současného filmového režiséra a byl bych šťasten, kdyby Colette režíroval právě on.“
Z dopisu Arnošta Lustiga v lednu 2011

I za zdmi koncentračního tábora byla láska.

Láska, která Colette a Vilimu zachránila život.
Clémence Thioly
Colette Cohenová

Clémence Thioly

- Belgická Židovka s diamanty pod jazykem, které kradla z třídírny oblečení a pronášela ven, aby zachránila život sobě a své lásce Vilimu Feldovi.
- Měla pravidelně sex s důstojníkem SS, balancovala na hranici života a smrti.
- Nestihla přijít na sraz určený k pokusu o společný útěk z tábora s Vilim.
- Je zmítána mezi hlubokým milostným citem a brutálním sexuálním násilím.


Jiří Mádl
Vili Feld

Jiří Mádl

- Český Žid, miluje Colette. Kvůli ní riskuje život.
- Zorganizuje útěk z tábora, který se nakonec nepovede, místo něj a Colette umírají jiní.
- Desítky let po válce najde svou Colette v Americe…


Dvě podoby lásky tak odlišné a tak podobné jako pravda a lež. Milostný příběh z prostředí osvětimského lágru je i příběhem o zmatení všech lidských hodnot, kdy je jen tenká hranice mezi dobrem a zlem, pravdou a lží, láskou a nenávistí.

Stopáž120 minut
Rok výroby 2013
 D ST AD HD
ŽánrFilm 15+

Všechny koprodukční filmy České televize