Co když to, co jsme kdysi s lehkým srdcem opustili, bylo to nejlepší, co nás kdy potkalo? Chilsko-francouzský film (2010). Hrají: S. Cabrera, B. Lewinová, V. Montero, L. Jimenezová, A. Zegersová a další. Režie Matías Bize (V původním znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pohledný světoběžník Alejandro přijíždí po deseti letech domů do Chile a samozřejmě nemůže vynechat narozeninovou oslavu nejlepšího kamaráda. Na večírku potkává staré známé a zjišťuje, jak se za uplynulá léta změnili. Přátelé ho rádi vidí a zajímají se o jeho vzrušující život v Berlíně. Pod povrchem se však skrývají komplikovanější pocity: Alejandro si připomíná okolnosti tragédie, před kterou kdysi z Chile utekl, ale hlavně potkává dívku, kterou chce potkat nejméně ze všech. Jak dopadne jeho střet s vlastní minulostí?

Režisér Matías Bize vypráví prostý příběh neustálého míjení dvou lidí, kteří jsou si (možná…) souzeni, za pomoci sofistikovaných filmařských postupů. Narozeninový večírek se odehrává v reálném čase a v omezeném prostoru jediného domu. Kamera domem proplouvá společně s hlavním hrdinou, jednotlivé sekvence mají různou atmosféru podle toho, ve které místnosti se Alejandro zrovna ocitne a na koho tam natrefí. Stísněný dojem doplňuje minimum dialogů či kontakty vedené jen očima, které vypovídají o ztrápených duších usměvavých třicátníků.

Originální názevLa Vida de los peces / The Life of Fish /
Stopáž84 minut
Rok výroby 2010
 T
ŽánrFilm