Nestor české kinematografie Otakar Vávra, prochází před kamerou i s kamerou Prahou a vzpomíná na ty, kteří v třicátých letech minulého století určovali tep tehdejšího kulturního a politického života. Zároveň toto dílo ve svých dvaadevadesáti letech sám režíroval.
Režisér Otakar Vávra zemřel v roce svých stých narozenin, 15. září 2011.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Vzpomínkový film srovnávající Prahu třicátých let a současnost. Nestor české kinematografie, právě 100letý Otakar Vávra, prochází před kamerou i s kamerou Prahou a vzpomíná na ty, kteří určovali tep tehdejšího kulturního a politického života. Zároveň toto dílo sám režíroval a tak volně navázal na svůj vůbec první snímek věnovaný hlavnímu městu, které ho v mládí uchvátilo. Tehdy, v roce 1934, právě dokumentárním fejetonem ze života v pražských ulicích, nazvaným Žijeme v Praze, začala jeho filmová dráha. Po 68 letech se k tomuto tématu znovu vrací a právě tímto dokumentem na stejné téma svoji filmovou dráhu symbolicky uzavírá.

Reportáž ze setkání s novináři

Reportáž ze setkání s novináři

Setkání novinářů s autorkami dokumentu Stovku má člověk jednou za život, který vznikl u příležitosti 100. narozenin Otakara Vávry.

Stopáž43 minut
Rok výroby 2002
 ST 4:3
ŽánrDokument