Chat

Milan Fridrich
Program České televize se od ledna začal výrazně měnit. Co říkáte na novinky v programovém schématu? Co očekáváte do budoucna od média veřejné služby Vy?
Záznam chatu z pondělí 9. ledna 2012
Miko: „Dobrý den. Mluvilo se, že Pavlína Kvapilová je ředitelkou divize Nová média pouze na 6 měsíců. Jste všichni jmenováni pouze na 6 měsíců nebo Vy máte časově neomezenou pozici? To znamená dokud bude s prací spokojen generální ředitel popřípadě Vy neodejdete sám?“
Milan Fridrich: „Dobrý den vážení diskutující, Pavlína Kvapilová byla jmenvána natrvalo. V dbě, kdy se toto psalo se vořila strktura vedení a P.K. uvažovala o vícero nabídkách, co by chtěla dělat. Těch 6 měsíců bylo tehdy na její žádost. Nicméně nakonec se rozhodla naplno věnpvat Novým médiím a je jmenována normálně plně.“
Jaroslav: „Zdravím, v případě že se z nějakého důvodu nepodaří rozjed další program ČT - kde se mají vysílat pořady pro děti a vzdělávací, kde se v programu bude hledat místo poté? Je jedna z možností přeorientovat program ČT 4 a vysílat některé pořady tam, tak aby na ČT 1 a ČT 2 bylo více místa? To znamená kultura, divadlo, dokumenty, filmy apod. přesunout na ČT 4, kde by sport byl tímto doplněn? V podstatě z ČT 4 by tímto vznikla nová ČT 2 jakou diváci znají z minulosti. Nebo program ČT 4 zůstane specializovaný pouze na sport i v případě že zůstane pouze u čtyř programů ČT i do budoucna?“
Milan Fridrich: „1) ČT chce najít plnohodnotný prostor pro děti na novém okruhu ČT3 a směřuje k tmu veškeré úsilí. 2( mixovat program ČT4 dětskmi a vzdělávacími pořady by vytvořilo špatný program. ČT má a) hodně kvalitních sportovních pořadů, které by tímto neměla kde vysílat a neplnia by tak svoji roli. b) sport a dětské pořady nebo vzdělávací cykly jsou nesourodým slepencem, který nejde dát dhromady na profesinální televze typu ČT. Proramový kruh musí mít svoji logiku a cílit na divácké skupiny. T by nebylo takto možné. Poškodilo by to jak sport, tak děti. ČT4 zůstane jako sportovní program, je tak zavedený a odpovídá svým profilem diváckým očekáváním.“
Kamil: „V souvislosti s rokem 2012 se mluví o konci Mayjského kalendáře a někdo říká že to může znamenat konec světa. Proč ČT nevysílá pořady i o tomto datu, co věští různí lidé? Např. Nostradamus, Mayjové, Tibeťané a další věštby? Na internetu je spousta proroctví, ale zatím se toho žádná televize nechytla. Není to chyba? Co si myslíte Vy osobně? Je konec světa v prosinci 2012 reálný? Bude ČT vysílat i nějaký pořad pocelý rok a informovat o této skutečnosti?“
Milan Fridrich: „1( ČT se určitě bude věnvat ve svém vysílání tomuto tématu. 2) Já sám osobně nevěřím tomuto kalendáři. Konec světa byl ohlášen už mnohkrát. Věřím racionálním předpovědím, ne mýtům..“
Alena: „Dobrý den. Mluví se o vysílání komerčních sportů v ČT. Podle některých je Liga mistrů komerční záležitostí atd. Nikdo se ovšem nepozastavuje, že se na ČT vysílají i komerční seriály pro příklad McLeodovy dcery, Hercule Poirot, Komisař Moulin atd.atd.atd. Jaké opodstatnění mají komerční TV, když ČT vysílá všechno včetně seriálů, které patří na komerční stanice? ČT také léta vysílala seriál Doktorka Quinnová proč takové seriály nejsou ponechány komerčním televizím? ČT má vysílat hlavně české pořady, popřípadě zahraniční dokumenty nebo i filmy, které mapují minulost. Ale vysílat seriál, který je tak dlouhý jako Doktorka Quinnová podle mne na ČT nepatří. Pak nechápu jaké opodstatnění mají komerční TV a pokud i toto patří do ČT, tak co za filmy na veřejnoprávní TV nepatří.“
Milan Fridrich: „1) Seriál H. Poirot produkkuje britská veřejnoprávní televize BBC, Moulina francouzská veřejnoprávní televize. Když je to dobré pro veřejnou službu v Británii a Francii, proč ne v Ř? Součástí služby ČT je představení šičkových zahraničních seriálů ebo filmů, které mají dbrou informační a uměleckou hodnotu, což oba tyto seriály splňují. McLudovy dcery atd. jsem zdědil, vysíláme je jen proto, že byly nakoupeny. V budoucnu se budeme obracet na inou seriálovou tvorbu ze světa. 2) ČT by nejraděi vysílala ouzel vlastní původní produkci, ale tolik peněz nemá Pokud by ČT vysílala jen svoje původní věci, minimum epríz atd, tak by musela mít ještě mnohem vyšší rozočet než má nyní. /ůvodní produkce je velmi rahá. My se ale snažíme podíl ČT rodukce zvýšit a projeví se to nejpozději v roce 2013. Když jste v ČT tři měsíce jako nové vedení, nejde to hned. Vývoj a výroba pořad si žádá hodně času. Na druhou stranu, CT nakupuje nyní kvalitní velmi hodntné seriál. Vysíláme nově Panství Downton, Bratrstvo neohrožených, budeme vysílat seriály Kennedyové, Borgiové, Impérium: Mafie v Atlantic city. Seriály BBC a HBO. Tyt seriály svou výpravností a stylem patří na veřejnou službu. Veřejná služba v menší zemi kombinuje kvalitní dmácí produkci se zahranční akvizicí, která ale musí splňovat krétéria veřejnoprávnosti. Některé věci ta asi v minulosti nebyly a nyní ještě doznívají tyto trendy. Až dvysíláme, co je nakoupeno a tedy by nebylo ekonomicky vhodné to nevysílat, změní se volba námětů. zahraničních i domácích“
Adam Ovšák: „Dobrý den, nejprve bych vám chtěl poděkovat za skvělou práci, kterou pro ČT děláte a taky poděkovat za pořad Taxík. dotaz: Budou se vysílat nové díly cyklu ACH, TY VRAŽDY? Děkuji“
Milan Fridrich: „Děkuji za milá slova. Zatm nový cyklus Ach, ty vraždy nechystáme. Ale pokud se objeví v námětech na nový seriál, budeme vůči nim postupva standardně jako vůči všem novým projektům: postoupí se Progamvé radě. Ta rozhoduje o všem novém, co má jít do vysílání.“
Donkey: „Bude se vysílací struktura pro děti mněnit během roku, popřípadě takto zůstane zatím zachována i do budoucna?“
Milan Fridrich: „Veškeré vysílání se mění dle výsledků, které má u diváků. Pokud se zjistí že některé pořady nefungují, děti je nevyhledávají nebo se změnily jejich časové návyky, budeme reagovat operativně a měníme vysílní dle aktuálních výsledků a trendů. zatím je brzy hodnotit. Máme za sebou týden vysílání nového schématu.“
Hynek: „Budete vysílat StarDance i v roce 2013, když ste na ni koupili licenci?“
Milan Fridrich: „Pokud na něco máte licenci, tak to určitě budete vysílat. :-) Leos na podzim poběží další řada Stardance, v roce 2013 má ČT licenci rovněž.“
Adéle Smutková: „3.1.2012 jste byl hostem Hydeparku, kde byly zajímavé otázky. Myslím si, že bylo mnoho otázek nezodpovězených. Politici často chodí do Hydeparku. Přijdete někdy znova i Vy divákům říct co televize chystá? Někdy se mi zdá, že právě televize informuje o jiných věcech, ale o tom co ČT chystá tak málo. Každý nemá k dispozici internet... Navíc mnohdy jsem se přesvědčila, že z Diváckého centra ani nikdo neodpoví nebo přiznají že ještě neví co se chystá.“
Milan Fridrich: „Určitě přijdu do Hydeparku rád, až se znovu nějak zásadnějši změní programová nabídka nebo udělají větší programové změny. Snažíme se reagovat a odpovídat i jinak, třeba jako činím nyní já, na chatu. díky za přízeň“
Vojta Chudláský: „Naše vaše TV hýbe světem věřím a doufám ze na novinky které chystáte bude dost peněz od státu a držím palce rad sleduji vaši karieru od zahraničního reportéra az do ted neplánujete vydat ještě knihu o vašich báječných cestách po zahraničí třebas spolu s DVD z vašich TV reportáži? Jak vzpomíná té na své začátky v televize nebo rozhlase?“
Milan Fridrich: „1( ČT nemá peníze od státu, je placena koncesionářským poplatkem a vydělává si i vlastní obchodní činností - což není REKLAMA. Tu ČT jen vysílá a peníze z ní posílá na Fond kultury. 2( Moje novinářská práce pro mě byla velkou životní zkušerností, nejvíc pak sedm let strvených v Bruselu v ozici zahraničního zpravodaje. Na natáčení nebo psaní teď nemám čas, ale věří, že se k tomu třeba jednou ještě vrátím. díky za milá slova.“
Pavel Bartík: „Dobrý den. ČT získala vysílací práva na ME ve fotbale 2012. Letos bude vysílat také MS v hokeji, olympijské hry a mnoho dalších sportovních událostí. Někde jsem četl, že kdyby Česká televize na sport neměla věhlasné komentátory jako je Jaromír Bosák, Robert Záruba, Michal Dusík a další, tak že by ani tolik o zakoupení hokeje, fotbalu atd. nestála. Je pravda, že kdyby se někteří z těch nejlepších komentátorů rozhodli odejít z ČT, že by se tolik sportu nevysílalo? Nebo dostanou v tomto případě šanci mladší redaktoři a sport bude pořád na ČT 4 ve stejné podobě?“
Milan Fridrich: „To, co píšete, není pravda. ČT má silný sport a sportovní redakci díky tradici a ta tradice vychází i z toho, že vysílá velké sportovní události Jsou to spojené nádoby. Bez vysílání velkých akcí nemáte silný tým, protože vás k tomu nic nenutí. je logické že veké sportovní udáosti vysílá veřejná služba, která má zázemí CT4a tradci špičových komentátorů Stojíme o velké akce, ale cena jejich práv nemůže zase být mimo reaitu enez, kter ČT má. Věřme, že se podaří velké sportovní svátky mít v ČT i v budoucnu.“
Jan: „Hezké odpoledne. Počasí má v současnosti dobrou tvář. Pokud ovšem budou rozmary v počasí, že budou hrozit povodně bude počasí na ČT 1 i před 20 hodinou ze světa nebo věnované situaci v ČR? V létě často se vyskytují bouřky. Pokud Česko zasáhnou silné bouřky, bude o tom také mimořádně vysílat ČT před 20 hodinou nebo jen v 18:54 a o hodinu později upřednostní stávající podobu?“
Milan Fridrich: „Pokud by došlo k nějaké mimořádné události, ČT vysílání přizpůsobí a určitě přidá na vysílání Počasí i v rámci Událostí atd ČT má sutečně profesionální službu v Počasí.“
Martin Rajtr: „Dobrý den. Proč ČT 1 zařadila v noci ze Silvestra na Nové rok pořad U muziky na Silvestra, kde Zdeněk Izer vyprávěl vtipy, které měli intimní tématiku a byla snad v každé větě obsažena sprostá slova? Opravdu nešlo Zdeňka Izera trochu mírnit, popřípadě tento pořad nepustit do vysílání? Upřimně jsem byl zděšen hned po prvním vtipu, když jsem slyšel kolik sprostých slov se sexuální tématikou tam bylo a to jsem netušil kolik dalších vtipů bude následovat. Promiňte, ale i tuhle sprosťárnu mají platit koncesionáři?“
Milan Fridrich: „Tato slova byla na hraně a nejsme rádi, že některé diváky rozladila. Určitě to není trend a v budoucnu budeme více hlídat vysílání tak, aby bylo vhodnější na ČT1. Omluvte tento úlet, nejsme za něj rádi a příště se mu vyvarujeme.“
Jan: „Hezké odpoledne. Počasí má v současnosti dobrou tvář. Pokud ovšem budou rozmary v počasí, že budou hrozit povodně bude počasí na ČT 1 i před 20 hodinou ze světa nebo věnované situaci v ČR? V létě často se vyskytují bouřky. Pokud Česko zasáhnou silné bouřky, bude o tom také mimořádně vysílat ČT před 20 hodinou nebo jen v 18:54 a o hodinu později upřednostní stávající podobu?“
Milan Fridrich: „Tent dotaz už jsem odpovídal.. viz dole“
Tomáš Rubínek: „Dobrý den, chci se zeptat ohledně pořadu Živě na jedničce, zda by nebylo lepší posunout ho na pozdější hodiny, přeci jen, ve 14/00 je většina lidí v práci či ve škole, já sám se vracím kolem 16. hodiny, nebylo by tedy lepší, aby pořad zaplňoval tuto dobu? Děkuji.“
Milan Fridrich: „V tu pozdější dobu už na ČT1 běží Události v regionech a jiné servisní pořady, které dělají veřejnou službu. ČT musí vysílat i v době, kdy je u obrazovek jen část diváků. Stejně ta tomu byl ráno, kdy se vysílalo z Brna a Ostravy. děkujeme ale za názor“
Petr: „Kolik prostoru dostane v ČT MS v hokeji a olympijské hry? Ptám se záměrně na tyto dvě akce, protože ME ve fotbale má nejméně zápasů. Bude se MS a olympiáda vysílat pouze na jednom programu nebo na dvou?“
Milan Fridrich: „MS v hokeji na ČT4, ale pokud se český tým probojuje do závěrečných bojů, nevylučujeme ani zapojení ČT1. Omylpiádu budeme vysílat na více programech, rozhodnutí ještě ale nepadlo, jak.“
Denis: „Dobrý den. Mluvilo se, že ME ve fotbale nebude v televizi. Zaplatila ČT 100 milionů a více jak požadoval majitel práv? Nevím kolik před 4 lety zaplatila TV Prima, můžete říct jestli to bylo ještě více jak před 4 lety komerční TV nebo cena byla srovnatelná? Nebylo lepší ještě pár týdnů nebo měsíců počkat, až cena klesne ještě níže?“
Milan Fridrich: „Cena, kterou CT zalatila byla o cca 40 milionů nižší než zaplatila minule TV Prima. Rozhodně to nebylo nyní 100 milionů, nebylo to totiž ani 80 milionů. Díky skvělé práci našich vyjednačů se podařilo dospět k sumě, která odovídá velikosti eského trhu a i faktu, že ČT nevysílá reklamu na níž by vyděala tím si splatila část nákladů. I tak sportovní práva atř vysokým nákladům, které ČT má a pokud v budoucnu porostou, bude to nemilé a může dojít situaci, že ČT nebude na některou ze špičkových světových akcí mít peníze.“
Alena Machalová: „Dobrý den. Proč ČT tolik usiluje o dětský program? Děti mají chodit také ven, nikoli pouze sedět u TV. Už dnes je problém mládež odtrhnout od televizi a přesvědčit aby se šly projít. Televize má být doplněk, nikoli se snažit, aby děti celý den seděly u televize. Proto navrhuji vysílat pro nejmenší ráno zhruba od 7 - 10 hod a odpoledne 16 - 19 hodin. Tento vymezený čas úplně stačí, rozšíření pásma pro děti o samostatný program bude na úkor jiných zájmů dětí. Televize má být doplněk nebo - li alternativa...“
Milan Fridrich: „Mládež u televizí moc nesedí, naše průzkumy chování dětí a mldeže mluví o opaku. Spíš sedí u počítače. Onen dětský program nabízí ČT jako bezpečný přístav s edukativními pořady a pohádkami, pokud rodiče budou chtít, aby se děti bezpečně bavily a vzdělávaly. Nikdo je nenutí u televize sedět. To je na rodičích.“
Dan: „Dobrý den. Co si myslíte o výrocích Václava Moravce na adresu Romana Bradáče před volbou generálního ředitele? Byly jeho prohlášení správná? Proč ČT neudělá s Václavem Moravcem pořádek, aby nemluvil do věcí, ke kterým není kompetentní. Někdy se mi zdá, že Václav Moravec říká co chce, protože těží z toho, že je u lidí oblíben...“
Milan Fridrich: „V. Moravec jen nahlas popsal atmosféru ve zpraodajství před volbou GŘ. Jde o velmi seriózního člověka, který dobře zná své mantinely. Nemyslím, že nějak zneužívásvé postavní. Bez znalosti atmosféry a vyjednávání o nvém GŘ nelze jeho výroky vytrhávat z kontextu. Jde o špičkového moderátora, který si vybudoval svojí prací velký resekt a ČT24 má tak výrazou tář, kterou může využít pro mimořádné události, stejně jako nedělní OVM.“
Jirka: „ČT 24 a ČT 4 jsou zaměřeny na zpravodajství a sport. Pokud nevznikne další program o kterém Česká televize mluví, co bude s ČT 24 a ČT 4? Přesunou se některé pořady z ČT 1 a ČT 2 na tyto dva programy nebo jejich zaměření se tím nedotkne a vše se bude vysílat na prvních dvou programech vyjma sportu, kterému bude ponechán celý program ČT 4?“
Milan Fridrich: „ČT24 a ČT4 jsou jasně vyprofilované programy, které určitě nebudou se nijak výrazně měnit v příštích letech. Stejně tak se profilují programy ČT1 a ČT2.“
GNRS: „Nechystá ČT změnu svého webu a také grafiky - logo...“
Milan Fridrich: „ČT má nový web cca rok a weby ČT24 a ČT4 mají jen půl roku. Došlo k velkým změnám loni, nyní jde o to, na nich stavět kvalitní obsah.“
GNRS: „Zmeny ted na zacatku roku jsou jedine letos, nebo jeste v tomto roce budou v CT dalsi?“
Milan Fridrich: „Nejsou rozhodně poslední. V červenci a srpnu bude speciální letní schéma a od září zase !"nové" podzimní schéma. Změny budou i průběžně. Máe několik pořadů, které se chystáme nasadit během jara. na jaře by navíc měla přijít zcela nové Události. Nové studio, strtura a nejspíš i tváře.“
Šimon: „Zdravím, v Hydeparku jste mluvil o ME ve fotbale 2012 že jsou práva hodně drahá. Můžete říct o kolik procent šel vysílatel s cenou dolů?“
Milan Fridrich: „Vysílatelem jsme my, ČT. Majitelé práv měli představu o ceně. Byla o hodně vyšší než ta kupní, kterou latí Ť. odrobnosti z vyjednáván by nebylo seriózní sdělovat.“
so many infant: „Nechybějí dost citelně v ČT soutěže, kde se dá přijít na větší balík peněz?“
Milan Fridrich: „ČT dělá a bude dělat především vědomostní soutěže. Není našm cílem dělat komerční soutěže o velké peníze, ale eníze jsou ždy u soutěží důležité. Zvýšili jsme počet soutěí. taxík běží pětkrát týdně, zůsta AZ kvíz. Plánujeme i nové větší soutěže..“
stálý divák ČT: „Dobrý den, chtěl bych ČT poděkovat za to, že opakuje Ranč u Zelené sedmy, když bude víc takových pořadů jedině dobře.“
Milan Fridrich: „děkujeme. Sledovanost tohoto pořadu ukazuje, že šlo o správné rozhodnutí. Budee se snažit najít víc podobných projektů.“
bob: „Pozdravuji pane Fridrich chtěl bych se Vás zeptat, proč pak a ze jakého důvodu jste zrušili a vyškrtli ze programového schémátu na Čt., tyto je přítomnou= talk-show a televizní pořady: Těžkej Pokondr na České televizi., kteří působí ze televizních - rozhlasových moderátorů: Miloše Pokorného a Romana Ondráčka. dekuji za odpoved“
Milan Fridrich: „Protože pořad svým stylem nebyl veřejnou službou a nezaujal diváky. Jeho sledovanost byla velmi slabá a reakce na něj spíš kritické. Proto skončil.“
Michal Mikuš: „Slyšel jsem od známého, že pokud vznikne ČT 3, tak během pár let skončí ČT 4 protože nebudou peníze. Pokud ČT 3 ani nezačne, takže sport bude doplněn na ČT 4 něčím jiným. Je to pravdivá informace? Že ČT 4 vlivem dalšího programu skončí nebo se tam bude vysílat i něco jiného? Jsou to tak tři týdny, co mi to někdo říkal, že to někde četl...“
Milan Fridrich: „Nikdy jsem o ničem podobném neslyšel..“
Petr: „Proč ČT vysílá zahraniční seriály a filmy a nezařazuje spíše české pořady? Zahraniční seriály a filmy spadají spíše do komerční sféry. ČT má podporovat české herce a tím je bude podporovat a zviditelňovat právě tím, že bude dávat hlavně české pořady, nikoli něco nadabované... Navíc většina toho ani nelíší žádnou událost, ale je to jen hraná tvorba...“
Milan Fridrich: „Nevím, kdo vám řekl, že zahraniční věci patří do komerční sféry. Pokud by ČT vysílala jen českou tvorbu, její rozpočet by se musel vynásobit minimálně dvěma. Veřejná služba v menší zemi není schpna nikde na světě napnit svoje vysílání pouze z domácí produkce. Navíc: dokumenty na ČT2 by nikdo jiný nevysílal. Jsou to většinou dokumenty BBC nebo ARD, rancouzsské veřejné služby. Na ČT2 jsou Velikání filmu, Filmové kluby O to vše by čeští diváci při vaší logice přišli. Úkolem veřejné služby je mělecký zážitek, informativnost a invace K tomu patř i významné světové filmy, seriály, dokumenty nebo licenční pořady. Jsme malá země, nejsme schopni vše udělat sami.“
bob: „zdravím pane Milane rád bych se Vás zeptal, proč pak došlo ke zmizení na programovém schémátu na České televize., tyto je přítomné retro-minulé pořady a televizní pořady: Kolo plné hvězd na České televizi., kteří působí ze televizní - rozhlasový moderátor: pan Aleš Cibulka. když je napsáno, nějako bohužel překáží a vadí Vám osobně, tato se nachází zastaralost minulého pořadu: Kola plného hvězd, aby jste měli i udělali za vedení Čt, některé jsou ze větších - Sledovaností u publikum ve seriálu: Ordinace v růžové zahradě na Televizi Nova. dekuji za odpoved“
Milan Fridrich: „aleš Cibulka mi rozhodně nevadí, respektuji jej a nadále bude spolupracovat s ČT d ledna je jiná programová strategie. I v ní se počítá s podobnými projekty z archivu. Jen v jiném čase a jiný styl.“
david: „budete davat cizi oci dekuji za odpoved“
Milan Fridrich: „nerozumím na co se ptáte“
Ivana Černá: „Vážený pane Fridrichu, nedávno jste byl hostem v Hyde Parku - z otázek a Vašich odpovědí jsem usoudila, že jste jednou z hlavních osob v České televizi, která má na starosti a rozhoduje o výběru pořadů, které budeme mít možnost, my diváci, v příštím období možnost shlédnout. Nejenom já, ale i převážná většina mých známých, přátel a kolegů byla nadšená pořadem Televizní akademie, který se vysílal na kanálu ČT 2 v časných odpoledních hodinách - kdo některý z vysílaných dílů nestihl, již se těšil, že si ho bude moci pustit na internetu. Pořad měl velmi vysokou úroveň a byl nesmírně zajímavý, poučný a obohacující. Jsem proto velmi zklamaná a s velkou nelibostí nesu, že jste tento pořad zrušili - alespoň v právě proběhlém prvním lednovém týdnu nebyl uváděn. Můžete mi, prosím, sdělit, zda jste ho opravdu zrušili a co vás/Vás k tomu vedlo (pevně věřím, že to nejsou peníze), nebo se můžeme těšit, že ho v krátké době opět najdeme mezi - bohužel - těmi pár zajímavými pořady, které ČT v posledních několika letech vysílá. Děkuji za odpověď. S pozdravem Ivana Černá“
Milan Fridrich: „ČT se mění v předeším dokumentární, filmový a dětský vzdělávací program. Divácký zájem z prvního lednového týdne ukazuje, že tato strategie by mohla přinéšt ČT víc vzdělaných a umělecky naladěných diváků. Odpolední pásmo na ČT2 nemělo ani průměrný divácký zájem a jeho cena tak nebyla adekvátní. Hledáme jiný způsob, jak témata tam prezentvaná vysílat. Především v dokumentární tvorbě.“
bob: „dobrý den pane Fridrich chtěl bych se vás zeptat, jaký jsou Vaše postoje a názory, jako ředitele programu ČT., když se událo ve pátek 11. března 2011, protože vtrhli: Vojenští policisté ve kuklách do České televize, a nějako si odnesly materiály., když zmíníme ze příkladem: počítače, paměti flash, videokazety, a SD karty, datové nosiče, zápisníky, vizitky, dokumenty., jak pak to hodnotíte za vedení: České televize, kde pak jste se dozvěděl ve ČT, nějako jste byl Vy osobně, právě přímo v budově: České televize. předem děkuji“
Milan Fridrich: „byl to úlet a ministerstv obrany to uznalo.“
Václav Kouda: „Dobrý den, pane Fridrichu, v poslední době se stává častým zvykem v České televizi přehnaná hlasitost a četnost upoutávek mezi jednotlivými pořady. Chápu, že chcete diváky informovat, ale v případě zvuku velmi narušujete hladinu zvuku, která je pro lidské ucho příjemná a nasazení jedné upoutávky 4x během jediné hodiny považuji taká za velmi kontraproduktivní, neboť takový divák je spíše zhnusen podobným obsahem, než že by byl informován.“
Milan Fridrich: „hlasitost ČT upoutávek není vyšší než běžný program. upoutávka má jen jiný rytmus slova a hudby a vyvolává ve Váš asi ten pocit. Ale ČT nedělá to co komerce.“
Loorinka: „Dobrý den. Generálním ředitelem je Petr Dvořák dřívější šéf TV Nova. Nebude se televize ubírat tak aby pomohla komerčním TV? Jste ředitel programu nedojde časem, že ČT nebude bojovat o sledovanost proto aby Nova kde má jistě Petr Dvořák známé měla velké číslo sledovanosti? Tím by komerčním TV odpadl velký konkurent. Opravdu nehrozí že ČT rezignuje na sledovanost a bude dávat takové pořady aby neohrožovaly komerční stanice?“
Milan Fridrich: „první lednový týden, kdy ČT jako celek zasáhla třetinu diváků ČR a měla tak největší díl z kláče sledovanosti určitě o něčem takovém nesvědčí. ČT se bude snaži dělat profesionální, dicávky atraktivní veřejnou službu Sledovanost není samoúčelný cíl. Všechno se bude dělat tak, aby pořady měly nadhodnotu a odrážey Kodex ČT. Zároveň ale budou dělány modernně a divácky atraktivně. S komercí ČT nebojuje, nemá důvod. Diváky ale chce, protože diváci si ji platí.“
Gooryk: „Dobrý den. ČT 4 má nabídnout i mládežnický sport. Nebude to na úkor vrcholového sportu? Tím myslím hokeje, fotbalu, basketbalu atd.? Mluví se jak ČT musí šetřit nebudou chybět peníze pokud bude platit výrobu přenosu a ještě přispívat na sport školám a ministerstvu? ČT je financována koncesionářekými poplatky a nemá neomezené zdroje. Navíc večer většinou je na ČT 4 profesionální sport, takže kde se najde v programu místo? Jen bych nerad aby ČT byla partnerem a dávala peníze školám na sport jako vysílací práva. Toto by spíše mělo podporovat ministerstvo nikoli ČT, ta by měla pouze maximálně financovat výrobu pořadu, nikoli i dávat peníze jako sponzor nebo platit za vysílání.“
Milan Fridrich: „ČT4 nabízí mládežický sport jako bonus navíc. Ne že by kvůli tomu mezala nejatraktivněší program. Nebojte, o něj nepřijdete.“
Wolfms: „Jako programový ředitel s kým nejvíce spolupracujete a přijdete do kontaktu? Často jednáte s generálním ředitelem mezi čtyřmi očima nebo spíše jednáte s jinými lidmi?“
Milan Fridrich: „Jednám s členy vedení, svým týmem lidí a samozřejmě máme každý týden i porady i s GŘ, několikrát.“
Jana: „Proč uvádí pořad Živě na Jedničce Monika Brindzáková a Honza Musil způsobem na komerční TV? Ten řev a smích je nesnesitelný od obou moderátorů. Nemusí to být špatný pořad, ale viděla jsem půl hodiny a bolela mě z těch dvou moderátorů hlava. Nemůžou se moderátoři ukáznit nebo vybrat někdo jiný?“
Milan Fridrich: „předám váš komentář kolegům do brna, kteří to mají v gesci.“
Metoděj: „Dobrý den. Můžete uvést u každého televizního programu tři pořady, které jsou stěžejní a o které nechce v žádném případě ČT příjt? Naopak, další pořady, které bude čekat změna?“
Milan Fridrich: „těch je mnohem víc než tři, které jsou na každém programu důležité. Ty, které jsou slabinou nechámbez komentáře. postupně uvidíte, které to byly“
Mikeš: „Krásné odpoledne. Proč má Česká televize tolik vedoucích? Pro příklad uvedu sportovní vysílání. To máte nastarost Vy jako programový ředitel, výkonný ředitel ČT 4 Jiří Ponikelský a šéfredaktor Otakar Černý. Počítá se i do budoucna s dalšími dvěmi funkcemi - výkonný ředitel ČT 4 a šéfredaktor nebo tady ČT bude škrtat? Jsou nutné tři funkce na sport - ředitel programu, výkonný ředitel a šéfredaktor?“
Milan Fridrich: „Já mám ČT4 pod sebou z hlediska celého programu ČT, J. Ponikelský je výkonný ředitel a program, jelikož produkuje vedle přenosů i zpravodajství, potřebuje šéfredaktora. Všude na světě.“
so many infant: „Kolik je přesně novinek od nového roku v ČT?“
Milan Fridrich: „hodně. oravdu to nelze říct číslem.“
so many infant: „Neuvažuje ČT, že by měla další kanál - třeba čistě filmový?“
Milan Fridrich: „v tuto chvíli určitě ne i kdyby chěla, není prostor v multimplexu a byly by to výdaje, které nevím, zda by ČT měla. Nyní se soustředíme, aby maximum špičkových filmů bylo na ČT1 a ČT2.“
Jiří Langr: „Zajímalo by mě,proč jste přestali dávat dobré ráno z Brna a z Ostravi.Co to má za význam dávat stejné zprávi na ct 1 a ct 24.“
Milan Fridrich: „Programvé změny sledují divácký zájem. Nyní jdeme cestu BBC a snažíme se ráno sjednotit I BBC vysílá jen jedno zpravodajské ráno na svých okruzích.“
Damien: „Jak je důležitý ukazatel pro ČT sledovanost? Je to kritérium, podle kterého se měří úspěšnost? Má cíl ČT konkurovat i komerčním televizím? Podle mne by měla být konkurentem, tak aby měla ČT význam, to znamená že by měla komerčním stanicím ukrajovat co největší díl sledovanosti. Kolik zhruba by měl mít každý program sledovanost v průměru aby byla spokojenost?“
Milan Fridrich: „Sledovanost je důležitá, protože je jedním zbukazatelů, zda ČT vytvřila pořad, který zasáhl většinu poplatníků, tedy diváů ČT. S komerčími televize nesoutěžíme. T bychom program stavěli jinak. Určitě bychom na ČT1 v 18 hodin nevysílali Tříkrlový koncert jako včera...“
Ivča: „Dobrý den,jaké nové české seriály připravujete pro nás třicátníky?“
Milan Fridrich: „Jeden poběží od podzimu. Víc informací až za čas..“
Aulinkik: „Dobrý den. Proč ČT vysílá některé pořady na ČT 1 a ČT 24? Např. Otázky Václava Moravce, Reportéři ČT, Události v regionech atd.? Nestačí to vysílat jen na jednom programu? Kdo chce, tak si to najde na ČT 24. Potom nechápu k čemu je zpravodajská ČT 24, když se skoro všechno vysílá i na ČT 1.“
Milan Fridrich: „skoro všechno to rozhodně není. Jde jen o velké profilové pořady, které se dávají na rodinný většinový rogram ČT1 zcela logicky. ČT2 je průběžné kontinuání aktuální zpavodajství. Na T1 jsou sohrn pořady ve chvíli, kdy je prime time nebo je am tradice, jako u OVM...“
Ladislav: „Hezké odpoledne. Můžete prozradit co ponecháte i do budoucna na programu ČT 1, ČT 2 a ČT 4? V Hydeparku jste říkal, že ČT 24 nespadá pod Vaše vedení, proto jsem uvedl tyto programy. Zůstane na ČT např. Pošta pro Tebe, 13. komnata atd.? Bude mít ČT také zájem o hokejovou extraligu, fotbalovou ligu atd.? Narážím právě na hokej a fotbal, protože se mluví hlavně o menšinových sportech, tak jestli bude v budoucnu i hokej a fotbal, protože tyto dva sporty jsou asi nejsledovanější.“
Milan Fridrich: „Vše co jmenujete své míst v ČT má. Určitě i fotbal a hokej. Vysílání menšinových sportů neznamená, že CT nebude vyslat ty velké sporty...“
Miroslav Vystrčil: „Dobrý den. Proč Česká televize vysílá Zdeňka Izera s jeho sprostými fóry na ČT? Každý nadával na Výletníky jaký tam byl použitý humor. Ale nic horšího než Zdeňka Izera jsem na ČT neviděl. Tentokrát sledovanost pořadu neuspěje, protože si pokládám otázku jestli takové vulgarity patří do České televize. Veřejnoprávní médium má být partnerem pro koncesionáře a nikoli diváky urážet vtipy Zdeňka Izera kde je v každém vtipu několik sprostých slov nejtvrdšího kalibru. Mají si diváci na takový program zvykat a bude ČT někdy něco podobného znova s panem Izerem vysílat? Nebo to byla výjimka, která se opakovat nebude? Proti Zdeňku Izerovi nemám nic, jen mi vadí jeho sprosťárny, které na veřejnost nepatří a vysílat je do éteru Českou televizí mě jako platícího koncesionáře uráží. Někdy přemýšlím jestli nemám napsat na Radu ČT co se to s televizí veřejné služby děje, protože ten pořad propagoval vulgarity, které do společnosti nepatří ani po 22 hodině.“
Milan Fridrich: „Už jsem se za podobný humor omluvil. byl to úlet a nebude se opakvat.“
Ivana Černá: „Vážení/Vážený pane Fridrichu, nedávno jste byl hostem v Hyde Parku - z otázek a Vašich odpovědí jsem usoudila, že jste jednou z hlavních osob v České televizi, která má na starosti a rozhoduje o výběru pořadů, které budeme mít možnost, my diváci, v příštím období možnost shlédnout. Nejenom já, ale i převážná většina mých známých, přátel a kolegů byla nadšená pořadem Televizní akademie, který se vysílal na kanálu ČT 2 v časných odpoledních hodinách - kdo některý z vysílaných dílů nestihl, již se těšil, že si ho bude moci pustit na internetu. Pořad měl velmi vysokou úroveň a byl nesmírně zajímavý, poučný a obohacující. Jsem proto velmi zklamaná a s velkou nelibostí nesu, že jste tento pořad zrušili - alespoň v právě proběhlém prvním lednovém týdnu nebyl uváděn. Můžete mi, prosím, sdělit, zda jste ho opravdu zrušili a co vás/Vás k tomu vedlo (pevně věřím, že to nejsou peníze), nebo se můžeme těšit, že ho v krátké době opět najdeme mezi - bohužel - těmi pár zajímavými pořady, které ČT v posledních několika letech vysílá. Děkuji za odpověď.“
Milan Fridrich: „na to už jsem jednou odpovíal..“
Markéta Lavická: „Dobrý den. V hyde parku jste mluvil o zpřehlednění a sjednocení vysílání. Proč tedy vysíláte ráno Kouzelnou školku a Studio kamarád na jedničce a večer na dvojce? Vytvořením pořadu Kavčí hnízdo chcete konkurovat Animáčku na Barandově? Naše děti jsou naštěstí zvyklé na tradiční české pořady, ale čekání na Kouzelnou školku se jim zvlášť teď v zimě zdá dlouhé, takže už zkoumají, jestli by se na Animáček nemohly dívat. Nezvažujete aspoň změnu v pořadí vysílání pořadů Kavčího hnízda a posunutí Kouzelné školky aspoň na 17. hodinu? Mám pocit, že se zrušením Dobrého rána na jedničce ubylo na ČT také hudby. Pořad byl svižný, protože byl prokládán hudbou a vstupy se zpravodajstvím - to se teď o novém odpoledním pořadu říct nedá, nemluvě o tom, že děti vstávali u Raníčku a teď se na něj každý den ptají.“
Milan Fridrich: „Dětské pořady na ČT1 patří, jen ne v prime time, kdy ČT1 lní jinou roli. Budeme se snažit mít mnohem vc premiérových pořadů a minimálně reprízovat ale nejde to hned. Posun Kouzené školky je složitá věc. Existují dva tábory lidí. Jedni to tak chtějí a zdá se jim to logické vzhledem k Večerníčku, kterým Kouzelná školka vyvrcholí a jiným to nevyhovuje Budeme t sledovat a pokud seukáže přesun jako vhodnější pro drtivý počet diváků, zvážíme jej. Díky všem za dotazy a čas strávený s ČT. děláme vše pro to, aby ČT byla lepší a atraktivnější pro vás diváky. Pište ná, dávejte zpětnou vazbu. Jsme tady pro vás. Díky a hezk den milan fridrich“