Jeho síla je skutečná, jeho příběh je věčný, jeho čas přichází. Americký animovaný film z produkční dílny slavného Stevena Spielberga.
Režie: Brenda Chapmanová, Steve Hickner, Simon Wells.

Biblický příběh Princ Egyptský o předurčeném Vykupiteli se v rukou animátorů proměnil v hudební velkofilm, který zaujal filmové diváky celého světa. Jedinečná animace a vynikající hudba, oceněná Cenou Akademie (1998 Nejlepší originální píseň "When You Believe"), vnáší život do tohoto okouzlujícího filmu s nezapomenutelnými postavičkami.

Přenesme se do Egypta, kde se odehrává bájný příběh dvou bratrů, jednoho pocházejícího z královské krve, druhého - sirotka s neznámou minulostí. Vyrůstali jako nejlepší přátelé, dělili se o mladickou nespoutanost a zdravou rivalitu. Avšak pravda je definitivně rozdělila, jeden z nich se stal panovníkem největšího světového impéria, druhý se rozhodl pomoci svému lidu. Nakonec soupeření navždy změnilo jejich životy - a svět.

Neobyčejný příběh, okázalá animace i oslava lidského ducha, to jsou hlavní atributy Prince Egyptského, které jej řadí mezi klasiku pro všechny věkové kategorie, mezi filmy, jež budou bavit generace diváků.

Napište nám