Televizní inscenace na motivy díla G. Weisenborna o boji za potrestání udavače nespravedlivě odsouzených z období 2. světové války.
Hrají: J. Gazdíková, M. Částek, S. Zindulka, J. Čapka, J. Tomek a další. Scénář B. Macák. Režie F. Kaucký.

Dvacet let po válce potkává Dan Brendl bývalého kamárada a kolegu Pavla Riedla, který ho "nepoznává". Dan je přesvědčen, že to byl právě Pavel, kdo udal gestapu zpěvačku Evu a členy orchestru Stříbrná šestka a rozhodne se podat na Pavla trestní oznámení. V retrospektivě se pak odvíjí celý děj. K potrestání udavače, ale nedochází. Soudce, jež tehdy případ soudil, se stal po válce zemským radou a na nic si nepamatuje. Zpěvačka Eva, která se zachránila a žije v cizině, odmítá svědčit. Dan vezme spravedlnost do svých rukou (1971).

Günter Weisenborn (1902-1969), německý spisovatel a dramaturg. Když byly jeho knihy v roce 1933 spáleny, psal pod pseudonymem Eberhard Foester, Christian Munk. Odešel do New Yorku, ale už roku 1937 se vrátil, stal se členem odboje a v roce 1942 byl za velezradu odsouzen a uvězněn. Někteří jej považují za pokračovatele Bertolda Brechta. Charakteristickým rysem je kritická angažovanost jak v románech, tak v divadelních hrách zaměřených na poválečné Německo. V roce 1949 vyšla jeho kniha vzpomínek a čeští čtenáři znají jeho dobrodružnou povídku Furie a několik dramat, která se hrála na našich scénách.

Napište nám