Příběh z prostředí vrcholového boxu, kde peníze zvítězí vždy, i nad ctí a láskou. Vedle Josefa Abrháma v hlavní roli, debutuje brněnský bavič a silák Franta Kocourek, který zemřel náhle 7. července před dvaceti lety (1972). Dále hrají: J. Gazdíková, O. Velen, E. Tučková, H. Blehárová a další. Kamera V. Myslivec. Režie P. Tuček

V roce 1972 natočil režisér Petr Tuček televizní film, který podle předlohy amerického spisovatele Budda Schulberga scenáristicky zpracoval Jiří Blažek. Pro tehdejšího televizního diváka nebylo běžné potkat se s vrcholovým profesionálním boxem. I když film sleduje osudy boxera, který byl kvůli penězům zneužit, hlavní postavou je novinář (Josef Abrhám), který pro peníze neváhá porušit svoji profesionální a lidskou etiku. Své jednání omlouvá tím, že jen tak si vydělá peníze, které potřebuje k napsání knihy. A svému „cíli“ obětuje vše – svědomí, lásku a nakonec i falešnou představu o sobě samém.

Ve filmu dostali vedle Josefa Abrháma prostor vynikající herci, jejichž jména jsou trvale spjata s brněnským televizním studiem – Josef Jurda, Jiří Dušek, Oldřich Slavík, Oldřich Vykypěl, Arnošt Navrátil, Alois Liškutín, Svatopluk Skopal. Zajímavým bylo i obsazení Bohumila Šmídy a hrající zpěvačky Heleny Blehárové.

Boxera bravurně zahrál brněnský silák, bavič a herec Franta Kocourek, který zemřel náhle 7. července 1991. Řadu nezapomenutelných vystoupení tohoto zakladatele brněnského hantecu (hantýrky) si tak připomínáme jeho první filmovou rolí.

Napište nám