Tisíce dětí na školách, tisíce sociálně slabých a nemocných, tisíce seniorů, či ti, kteří potřebují duchovní podporu, prostě lidé, které vychovávají a kterým pomáhají. Řádové sestry se po desetiletích útisku a letech obnovy svých komunit opět stávají součástí našeho života

Staletí byly součástí běžného života. Sloužily v sociální sféře – od dětských domovů, přes chudobince po nejrůznější zařízení pro seniory – zdravotnictví bylo těžké si bez nich představit a výraznou stopu zanechaly i ve školství. Řeč je o řádových sestrách.

Snaha totalitního režimu vymazat je za společnosti pro ně, jako pro další duchovní služebníky, znamenala cestu plnou kriminálů, sběrných táborů, skrývání své víry a duchovní služby v ilegalitě. Od doby, kdy se opět mohli vrátit ke svému plnohodnotnému způsobu života v často naprosto zdevastovaných historických sídlech svých komunit, ušly obrovský kus cesty plný práce, a nejen duchovní služby. Ale i přesto, že pomalu, ale jistě, opět zaujímají své obvyklé místo ve společnost, je jejich život a práce pro velkou část lidí něčím naprosto neznámým, nepředstavitelným – s trochou nadsázky se dá říct až exotickým. Možná i proto dokument o životě a práci řádových sester patří i do Pološera.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD