Pozvání na velkou narozeninovou oslavu a blahopřání k jubileu zakladatele divadla Jana Schmida, který právě dnes oslavil 85. narozeniny (2010). Dále hrají a zpívají: M. Eben, J. Schmitzer, P. Vacek, M. Kořínek, J. Lábus, M. Dejdar, J. Kretschmerová, J. Synková, L. Sobota, O. Havelka, M. Vladyka, M. Plánková a další. Divadelní režie J. Schmid. Kamera D. Marek. Televizní režie A. Kisil

K oslavě výročí založení divadla se sešla celá plejáda dnes známých a uznávaných osobností českého divadelního světa, které Ypsilonkou v různých dobách prošly. Principál J. Schmid uvedl na scénu kromě řady zakládajících herců i mladé členy a připomenuty byly slavné inscenace především řadou písniček. Vzpomínkou přispěl dramaturg Z. Hořínek, své začátky v divadle oživil herec L. Sobota, slavné písně zapěli M. Eben, P. Vacek, M. Dejdar, brilantní operetní dueto vystřihli O. Havelka s J. Kretschmerovou. Svůj song přidal J. Schmitzer a V. Kratina přednesl Já se v tom neorientuju.

Pojďme si připomenout atmosféru divadla, které umí hrát, zpívat, tančit a – myslet. Tentokrát u příležitosti 85. narozenin principála a ředitele Jana Schmida.

Napište nám