E.ON Energy Globe Award ČR 2010

Slavnostní vyhlášení českých „ekologických Oskarů“ moderují Jan Budař a Aneta Langerová. Účinkují: skupina Nightwork, D. Bárta s The Tap Tap orchestrem, Hradišťan s J. Pavlicou, vzdušní akrobaté z La Putyky, ohnivá show Pa-li-tchi a další. Režie P. Soukup

Energy Globe Award patří mezi významná celosvětová ocenění v oblasti ochrany životního prostředí. Vyznamenává nejlepší energeticky úsporné projekty, které šetrně a ekologicky využívají naše společné zdroje. Soutěží se v kategoriích Země, Oheň, Voda, Vzduch a Mládež. Česká republika má navíc i speciální kategorii Obec. Od roku 2010 přibyla kategorie Kutil, která oceňuje energeticky úsporné projekty realizované jednotlivci.

V letošním ročníku Energy Globe Award ČR bylo přihlášeno celkem 276 projektů, ze kterých odborná porota vybrala vždy trojici nominovaných v rámci jednotlivých kategorií. Vítězný projekt každé kategorie dostává finanční odměnu a celkový vítěz potom postupuje do mezinárodního finále, které se uskuteční v jedné ze světových metropolí.

Energy Globe Award má za cíl přispívat k vytváření povědomí v oblastech ochrany klimatu nebo efektivity výroby a využívání energie, a chce na příkladech ukazovat možná řešení pro budoucnost. Hlavním posláním soutěže je národní i mezinárodní zviditelnění úspěšných ekologicky zaměřených projektů a zároveň podpora vědomí všech lidí na naší planetě, že mohou a musejí něco udělat pro kvalitní životní prostředí.

Pořad České televize zaznamená slavnostní večer s vyhlášení vítězů, kterým ceny předají významné osobnosti politického a hospodářského života. Program večera, kterým budou provázet Jan Budař a Aneta Langerová, podpoří skupina Nightwork, Aneta Langerová s kapelou, Dan Bárta s The Tap Tap orchestrem, Hradišťan s Jurou Pavlicou, vzdušní akrobaté z La Putyky, ohnivá show Pa-li-tchi a další.

Stopáž88 minut
Rok výroby 2010
 P
ŽánrZábava