Dramatické vyšetřování série leteckých neštěstí. Americký film.
Hrají: J. Smithová, B. Boxleitner, H. Jaenicke, S. Wentworth, H. Christensen, P. Craig, Ch. Everett a další. Režie: Mario Azzopardi

Americký snímek Sabotáž (1998) je jednou z mnoha variací na divácky stále oblíbený žánr katastrofických filmů.

Inspektorka letecké bezpečnostní služby Renee Brennanová v něm vyšetřuje sérii leteckých neštěstí, jež pronásledují jednu z velkých leteckých společností. Postupně zjišťuje, že za katastrofami stojí duševně vyšinutý, ublížený člověk a jeho terčem není jen zmíněná letecká společnost ale také ona sama.

Hlavní roli vytvořila bývalá modelka Jaclyn Smithová (nar. 1947), která se proslavila jako jedna z titulních hrdinek oblíbeného televizního seriálu Charlieho andílci (1976–81).

Jejím spoluhráčem je další populární televizní hvězda Bruce Boxleitner (např. seriály Jak byl dobyt Západ a Babylon 5).

V roli psychopatického teroristy se objevuje známý německý představitel padouchů Hannes Jaennicke (na filmu spolupracoval německý veřejnoprávní kanál ARD).

Asi nejznámějším mezi hereckými protagonisty Sabotáže je dnes představitel dospívajícího Patricka, mladý Kanaďan Hayden Christensen (nar. 1981), kterého si George Lucas vybral, aby v druhé a třetí epizodě Hvězdných válek ztělesnil dospělého Anakina Skywalkera.

Režisérem snímku byl Mario Azzopardi (nar. 1950 na Maltě), který už patnáct let režíruje epizody nejrůznějších televizních seriálů, mj. i u nás známých V žáru noci, Highlander, Kung-fu: Legenda pokračuje, Cesty do neznáma, Krajní meze a Stargate.

Hrají: J. Smithová, B. Boxleitner, H. Jaenicke, S. Wentworth, H. Christensen, P. Craig, Ch. Everett a další. Režie: Mario Azzopardi

Napište nám