Vrány se smějou. Gene Hackman a Al Pacino v hlavních rolích amerického filmu, vyznamenaného Zlatou palmou na MFF v Cannes (1973). Dále hrají: D. Tristanová, A. Wedgeworthová, R. Lynch, E. Brennanová a další. Režie Jerry Schatzberg

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na prašné silnici kdesi na jihozápadě se potkají dva tuláci. Propuštěný trestanec Max (Gene Hackman), který má rád teplo (a proto má na sobě několik vrstev svetrů) a taky hospodské rvačky, kvůli nimž se často dostává do konfliktu se zákonem, a bývalý námořník Lion (Al Pacino), křehký důvěřivý mladík, který cestuje za svým dítětem, jež nikdy neviděl. Oba muži spojí své síly a cestují ve dvojici, stopem, na nákladních vlacích, jak se dá. Nejdřív do Denveru za Maxovou sestrou, pak do Detroitu za Lionovou ex-manželkou a nakonec do Pittsburghu, kde má Max našetřené peníze a hodlá si za ně otevřít umývárnu aut. Jejich tragikomická anabáze za štěstím v netečném světě má však víc zákrut, než oba předpokládali. Nakonec to nejcennější, co na své cestě získají, je vzájemné přátelství.

Snímek Strašák (1973) režíroval bývalý fotograf Jerry Schatzberg (nar. 1927), jenž předtím zaujal působivým portrétem narkomanů Panika v Needle Parku. Do hlavních rolí obsadil nastupující herecké hvězdy Hackmana a Pacina, kteří se mu odvděčili mistrovskými výkony, překonávajícími i slabší místa v původním scénáři Garryho Michaela Whitea. Film měl svou mezinárodní premiéru na MFF v Cannes, kde byl oceněn Zlatou palmou (ex aequo s britským snímkem Námezdní síla).

Gene Hackman
herec

Gene Hackman

* 30. 1. 1930


Al Pacino
herec

Al Pacino

* 25. 4. 1940


Originální názevScarecrow
Stopáž108 minut
Rok výroby 1973
 )D( ST HD
ŽánrFilm 15+